מטמיעים אתיקה מקצועית במרכזים הקהילתיים

רכזי המרכזים הקהילתיים התכנסו ליום עיון בנושא אתיקה בעבודה: המרכזים הקהילתיים יזמה יחד עם המכללה לאיכות השלטון ובנק הפועלים יום עיון חשוב ואפקטיבי בנושא אתיקה בעבודה עבור רכזי המרכזים. מדובר בשיתוף פעולה הנרקם בין הגופים ובא לידי ביטוי ביום עיון זה ובפרויקטים נוספים בעיר בעידודם של יו"ר הנהלת רשת המתנ"סים רבקה בוזגלו ומנכ"ל הרשת אמיר בן שמחון.

יום עיון אתיקהמנהל המרכזים הקהילתיים שלמה בן-שושן בירך את הבאים ליום העיון וציין כי "נושא האתיקה הוא בליבנו כאנשי ציבור וכאנשים הנותנים שירות לתושבי העיר הדבר מחייב אותנו בעשיה היומיומית". לאחר מכן הסבירה נציגת בנק הפועלים על מעורבת הבנק בפרויקט זה ובפרויקטים נוספים עם המכללה לאיכות השלטון בהם גם הפעלת קייטנת "דן חסכן" אשר התקיימה בקיץ החולף ברשת המתנ"סים: "הבנק בניהולו של בני שליט שמח שיש באפשרותו לתרום לקהילה ועבורינו זו שליחות".

יום עיון אתיקה - שלמה בן שושןאת יום העיון הוביל ד"ר שי נחושתאי, מנהל מרכז האתיקה במכללה לאיכות השלטון אשר הרצה לנוכחים על נושאי האתיקה הציבורית והשלטונית ומה מצופה מעובדי ציבור. הרכזים למדו על 15 כללי יסוד האתיקה השלטונית ובהם על קהילתיות, שכונתיות, איסור ניגוד עניינים, שיוויון ואיסור אפליה, שקיפות ועוד. לאחר ההרצאה הרכזים חולקו לקבוצות וניתחו דילמות אתיות אשר יכולות לצוף ולעלות בחיי העבודה השוטפת שלהם במרכזים הקהילתיים. הדילמות עוררו דיונים מעניינים ומשמעותיים והרכזים העידו כי סיפקו להם כלים של ממש להמשך עבודתם.

כרמל אריאלי, סגנית מנהל המרכזים הקהילתיים, אשר ארגנה את יום העיון ציינה: "שיתוף הפעולה של המרכזים הקהילתיים עם המכללה לאיכות השלטון נמצא עוד בראשיתו ואני מקווה לעוד ימי עיון כאלה וכן שירבו פעילויות המכללה בשכונות למען תושבי העיר קריית גת. יום העיון היה מרתק וכולי תקווה שיסייע במינוף העשייה שלנו בשכונות ובמתן כלים לרכזים במרכזים הקהילתיים".

כתבות נוספות:  רחוק מתל אביב רחוק מפעולה נכתב בכאב רב