מחנה קיץ למנהיגות צעירות

במקום עוד מחנה קיץ רגיל החליטו במרכז הנוער 'מקום בלב' של OU ישראל בקרית גת לערוך מחנה קיץ בנושא מנהיגות, על מנת לתת לנערות כלים להנהיג את סביבתן וקהילתן

חניכות כיתות י"א וי"ב של מרכז הנוער 'מקום בלב' של OU ישראל בקרית גת, יצאו השבוע לשלושה ימים של מחנה מנהיגות ערכי וחוויתי ביישוב בקשת שבגולן, שם שמעו הרצאות רבות בנושא מנהיגות, לקיחת אחריות, מעורבות חברתית, היסטוריה והכרת הארץ.

בין שלל ההרצאות והפעילויות, יצאו הנערות בחום הלוהט של חודש אוגוסט עם מעדרים ומגרפות בידיהן על מנת לפרוץ שביל למעיין חדש ביישוב קשת. החניכות סיקלו אבנים חרשו את העשבים וסימנו את השביל החדש. פרצו דרך, הובילו ותרמו לקהילה במעשים.

בנוסף, החניכות שמעו במהלך המחנה שיחות מאנשים שונים בהם אהרון קרוב, הפצוע הקשה ביותר ממבצע עופרת יצוקה, שדיבר על יציאה ממשברים והפיכת המשבר לכוח מניע ויוצר. כמו כן בהר בנטל הסמוך לגבול הסורי שמעו המנהיגות הצעירות שיחה על מלחמות ישראל ועל הגבורה של לוחמי צה"ל במלחמות השונות מול סוריה, ובמעלה גמלא שמעו הרצאה על המרד ונפילתה של גמלא בימיי הרומאים והקשר של מרד זה לכלל ישראל ולחיי היומיום שלהן.
מעבר לכל התוכן הערכי והמשמעותי, החניכים נהנו מאטרקציות רבות כגון מסלולי מים, טיולי ג'יפיים, קייאקים ועוד. קובי זיאת מנהל מפעלים ארצי של OU ישראל מסכם את החוויה: "מחנה המנהיגות נועד לתת לנוערות הנפלאות שלנו כלים על מנת להיות מנהיגות צעירות בקרב קהילתן. אני מאמין שהשילוב של ראש צעיר ומוטיבציה גבוהה למעורבות והשפעה בחברה הישראלית יחד עם סט הכלים שאנחנו נותנים להן יכול להוביל מהפכה בחברה הישראלית".

הרב אבי ברמן, מנכ"ל OU ישראל: המסע המשמעותי הזה במהלכו הנוערות למדו על ההיסטוריה והמורשת של עם ישראל הם המפתח למנהיגות ולעתיד של עם ישראל. המנהיגות העתידית מתחילה בחיבור לשורשים ולעבר שלנו כעם ישראל. החניכות שלנו הן חלק מדור העתיד הערכי והאיכותי של עם ישראל, אנו מאמינים ביכולת של כל נערה למצות את הפוטנציאל הקיים בו ולהגיע הכי רחוק שאפשר ולהיות מנהיגה ודוגמה לסביבתה".