מועדון "מפגש נעים" חוגג עשור ומציין 60 שנים לקריית גת

חברי מועדון "מפגש נעים" ליוצאי ברה"מ המתכנסים מידי שבוע במרכז העשרה שער דרום החלו בחגיגות ציון עשור שנים לפעילות המועדון. במועדון החליטו לציין לצד חגיגות העשור גם את 60 השנים להיווסדה של קריית גת ומידי שבוע נפגשים עם דמויות מפתח בעיר ולומדים על שנותיה הראשונות של העיר.

רעיה עם ראש העיר דאז זאב בוים וראש הממשלה יצחק שמיר, 1992

רעיה עם ראש העיר דאז זאב בוים וראש הממשלה יצחק שמיר, 1992

את המפגש הראשון בחרו להקדיש במפגש נעים לאשת מחלקת הקליטה העירונית רעיה שטורפר אשר קלטה רבים מהם עם עלייתם ארצה בשנות ה-90. במסגרת המפגש סיפרה להם רעיה את סיפורה, הציגה בפניהם תמונות שנאספו מבעוד מועד והשיבה לשאלותיהם של חברי המועדון.

רעיה, שעלתה לארץ לפני כארבעים שנה קבעה את ביתה בקריית גת, היא סיפרה על חייה האישיים, על חווית הקליטה שלה, על גידול הילדים ויחד הם נזכרו כיצד היא סייעה למשפחות עולי שנות ה-90. חברי המועדון הכינו לרעיה הפתעה ומלבד נציגי משפחתה שריגשו אותה עד מאוד, הגיעו למפגש גם מנהליה בעבר של שטורפר בהם: גילה ניר שהיתה הנהלת הישירה הראשונה של רעיה מטעם מחלקת הקליטה העירונית וכן יוסי אזולאי מי ששימש עד לאחרונה כמנהל מחלקת הקליטה העירונית והוא ידיד מועדון "מפגש נעים". מי שסייעה בתרגום הדברים היא נינה דוקונין, מנהלת המחלקה כיום.

IMG-20151122-WA0025ההתרגשות נרשמה גם בקרב חברי המועדון כאשר רעיה הפתיעה אותם והחלה לשיר שירי עם נוסטלגיים ברוסית. הקהל הצטרף אליה בשירה והציף במילים חמות של תודה וזרי פרחים.

חבר המועדון ולדימיר ניסנייביץ, שאחראי על ציון חגיגות ה-60 לקריית גת במסגרת הפעילות של "מפגש נעים" ומנהלת המועדון רימה וייסמן הסבירו כי מפגש זה הוא הראשון בסדרת מפגשים שצפויים להתקיים במהלך השנה ובהם יפגשו חברי המועדון עם ראש העיר, אבירם דהרי, משפחות מייסדי קריית גת וכן ישולבו סיורים והרצאות ייחודיות על קריית גת לציון חגיגות ה-60 להיווסדה.

כתבות נוספות:  קריית גת: בנייה למגורים בלי נדל"ן מניב פגיעה באיכות החיים