מועדון הטייסת פותח שנה נוספת בביה"ס בן צבי

מיזם "מועדון הטייסת" – במסגרתו חונכים טייסים בחיל האויר תלמידים מכתות ה'-ו', במפגשים קבועים מרתקים ומעוררי השראה פותח את השנה השלישית בקריית גת בטקסים מרגשים במעמד נשיאת קרן רמון, רונה רמון וראש העיר אבירם דהרי.

מועדון הטייסת בן צביתכנית מועדון הטייסת היא יוזמה של טייסת מבצעית ברמת דויד, אליה הצטרפה קרן רמון (להנצחת זכרם של האסטרונאוט אילן רמון ז"ל ובנו הטייס אסף רמון ז"ל) ומטרתה להוביל לשינוי התנהגותי חברתי-ערכי בקרב צעירים בישראל. המועדון מטפח בילדים החברים בתוכנית מוטיבציה וחתירה למצוינות ובונה דיאלוג בין מנחי התוכנית והילדים, בין הילדים לבין עצמם, ובין כל ילד לעצמו. מה שמבדיל את התוכנית הזו מתוכניות דומות הוא הקשר של הילדים עם טייסים מחיל האוויר, קשר בעל משמעות סמלית ומעשית.

התוכנית פועלת בהצלחה מזה שלוש שנים בשני בתי ספר בעיר: בית הספר לאמנויות בן צבי ובית הספר אפרים בן דוד. התוכנית פועלת בשיתוף עיריית קריית גת ובתי הספר, משרד החינוך, קרן רמון וחיל האוויר. השבוע התקיימו טקסי פתיחת השנה בבתי הספר במסגרתם הגיעו הטייסים רונה רמון מייסדת ונש יאת קרן רמון, נציגי הקרן והמדריכים, נפגשו עם התלמידים ואף חתמו על "חוזה התחייבות" של התלמידים והוריהם לתוכנית ולמטרותיה.

בכל אחד מבתי הספר משתתפים בתוכנית 20 חניכים בכיתות ה'-ו', תלמידים הזקוקים להעצמה וגם מצטיינים. מועדון הטייסת פועל לפי עקרון של העמדת מאמן המשמש "כמבוגר המשמעותי" המלווה את הקבוצה, בשיתוף המחנכים וההורים, שהופכים בעזרת התוכנית למבוגרים משמעותיים גם הם. התלמידים עורכים מפגשים אישיים עם המאמן אחת לשבוע ואחת לשבוע מתקיימים גם מפגשים קבוצתיים בפורום מלא לעריכת סימולציות התנהגות והקניית אוצר מילים חדש ודפוסי התנהגות חדשים לצד פורום מצומצם של עד חמישה תלמידים שנועד ליצור גוף תומך שמאפשר לכל תלמיד להביא את עצמו לידי ביטוי. דפוסי ההתנהגות החדשים שמוקנים לילדים הוכחו ככלים מוצלחים למיגור ביטויי אלימות בבית הספר ולירידה משמעותית גם מחוצה לו, ההעצמה האישית, השיפור בדימוי העצמי ופיתוח מנהיגות חיובית שהוקנו בתוכניות אף הובילו את הילדים להציג שיפורים בהישגיהם הלימודיים.

כתבות נוספות:  מאיזה גרעון נשלם את עלות מרבדי הפלסטיק הנפרשים ברחבי העיר ואיפה משרד הפנים

אחת לשבועיים נפגשים התלמידים גם עם טייסי חיל האוויר בסדיר ובמילואים מטייסות מבצעיות של החיל. הקצינים מספרים להם סיפורים מעוררי השראה מעולמם האישי, מלווים אותם בסדנאות שונות, בביקורים בטייסת ועוד. אחת לחודש מתקיים מפגש עם דמויות מגוונות שמשמשות כמודל להצלחה ומצוינות עבור המתבגרים.

בטקסים שנערכו בבית הספר לאמנויות בן צבי ובבית הספר אפרים בן דוד נרשמה התרגשות רבה, הילדים הופיעו בפני רכזי התוכנית והטייסים, שרו והודו להם על הובלת התוכנית.

ראש העיר, אבירם דהרי שנכח בטקס באפרים בן-דוד סיפר לנוכחים כי אחד ההישגים הגדולים של קריית גת הוא בהצלחת מתחם המגורים "כרמי גת" שמוכיח כי אנשים, בהם גם זוגות צעירים, בוחרים להגיע לקריית גת, להתיישב בה וחשוב מכל לגדל בעיר את ילדיהם והכל בזכות פרויקטים כדוגמת מועדון הטייסת אשר העיר שמחה כי הוא ממשיך לפעול גם בשנה זו.

רונה רמון, העומדת בראש קרן רמון, סיפרה כי הפרויקט מתקיים בעשרות בתי ספר בארץ וכי היא מתרגשת מאוד להיות בבית הספר אפרים בן דוד בקריית גת ולחלוק עם התלמידים, ההורים וצוות בית הספר את פתיחת השנה השלישית של הפרויקט בעיר: "עבורי כשאני מביטה בילדים וגם בנציגי הטייסות שבא לכאן אני רואה בהם את הבן שלי אסף והקרן באמצעות הפעילות המבורכת הזו של מועדון הטייסת בהחלט עוזרת לנו להנציח אותו ואת אילן. אתם ילדי המחר והמטרה היא להעניק לכם כלים שיסייעו לכם להיות אזרחיים טובים ואכפתיים יותר וזה מתחיל בגיל בית הספר".

מועדון הטייסת אפרים בן דודמנהלת בית הספר לאמנויות בן צבי, הגברת רחל אשכנזי ציינה כי היא מעריכה ומוקירה את תמיכתה של עיריית קריית גת בתוכנית בבית הספר זו השנה השלישית והסבירה בהרחבה על המסע שעוברים התלמידים מרגע השתתפותם במועדון הטייסת: "אני מודה לעיריית קריית גת ולקרן ע"ש אילן רמון על ההזדמנות לקחת חלק בתוכנית מועדון הטייסת ותודה שבחרתם בנו. תודה מיוחדת לראש העיר, אבירם דהרי, על מימון התוכנית זו השנה השלישית, התוכנית הזו נותנת הזדמנות לתלמידים לשנות דפוסי התנהגות, לדעת להתמודד עם כישלונות, להאמין בעצמם, ללמוד לקחת אחריות ולהיות מנהיגים חיוביים.
אני מודה לזהבה גור מנהלת אגף החינוך, לחנה רכזת התוכנית בבית ספרנו וכמובן לתלמידים ולהורים שאנחנו מברכים בשנת עשייה מוצלחת במסגרת התוכנית, בהצלחה".

כתבות נוספות:  תיכון רבין מציג: מחזור כ' הגדול מכולם

חן אלבז, מנהלת בית הספר אפרים בן-דוד הודתה גם כן לעיריית קריית גת ולאגף החינוך על הסיוע והתמיכה וציינה כי הפרויקט מעניק לתלמידים השראה ונכונות להתפתח בכיוונים נכונים ומשמעותיים עבורם. רגע מרגש במיוחד נרשם כאשר מספר בוגרי בית הספר אפרים בן דוד אשר לומדים כעת כבר בכיתה ז' הגיעו לטקס וסיפרו על החוויה שלהם וכיצד תרם להם מועדון הטייסת. נציין כי התלמידים שמסיימים את התוכנית בכיתה ו' ועומדים בכל המשימות שלהם זוכים לטיסה והם גם מדריכים במהלך יום העצמאות בבסיס חצרים קבוצות המגיעות ליהנות וללמוד על כלי הטיס במקום.

בטקס נוכח גם מפקד טייסת 107 המאמצת את בית הספר, נציגים מטייסת 69 (הטייסת של אילן רמון ז"ל) וכן נציגים נוספים מקרן רמון. בתום האירוע חתמו התלמידים והוריהם על חוזה המחייב אותם לשתף פעולה, להגיע למפגשים ולקיים את המשימות הנדרשות וכן צולמה תמונה קבוצתית מסורתית. בבית הספר בן צבי כל תלמיד קיבל ספר במתנה ממפקד הטייסת, ספר המתאר את פעילות טייסת 107 במערך הכולל של חיל האוויר. התלמידים העניקו לכל אחד מן השותפים שי צנוע, צנצנת שעוצבה על ידי תלמידי בית הספר ובתוכה מגוון ממתקים. עוד ציינו כי הטייס ששימש איש קשר לתוכנית עוזב לתפקיד אחר, בירכו אותו בהצלחה והעניקו לו תמונה ממוסגרת עם הקדשה אישית.