מה הם רוצים ממירי רגב

בשבוע שעבר חולקו פרסי אופיר לסרט הטוב של השנה.

הסרט פוקסטרוט זכה בפרס הסרט הטוב של השנה ונבחר להתמודד על פרס האוסקר היוקרתי.

" 'פוקסטרוט' הוא סרט שיעורר בכם מחנק ומועקה" מבשרים לנו המבקרים שאהבו מאוד את הסרט ואני לא יכול להתווכח עם מומחים בטח לא על סרט שלא ראיתי.

סרט הוא יצירה, סרט הוא אומנות של אומן שיוצר ע"פ רצונו האישי כמו שצייר מצייר או פסל שמפסל מה שבא לו וזו זכותו המלאה. איכות היצירה או הסרט במקרה הזה נקבעת ע"י הצופה אם אהב או לא אהב את הסרט.

הצופה הוא הלקוח של היוצר, במידה ואהב יראו אותו הרבה ומידה ולא יצטרף הסרט אחר כבוד לעשרות סרטים שנקברו בארכיון ויצוצו שוב בימי החג בערוצי הטלוויזיה כשיהיה לנו הרבה זמן פנוי וזה לא יעלה לנו כסף.(מי זוכר את ג'נין ג'נין ואיפה הוא קבור היום).

מירי רגב שרת התרבות ש לנו הגיעה לתפקידה עם תפיסת עולם שונה שלא מתאימה ליוצרים השמאלנים שמוציאים את דיבת הארץ בכל העולם ומתוקצבים ע"י המדינה.

אבל איך יוכלו לקבל זאת קבוצת אנשים ששהו בקרבת ראשי ממשלות שרים ואחמ"ים לאורך שנים והם נעלמו להם. ומי זו ה..מירי רגב הזו שבאה לעשות לנו סדר, מה היא מבינה בכלל מאיפה היא באה שתקבע בשבילנו מה טוב ומה לא.

אפשר להתווכח האם הסגנון של מירי רגב ראוי, או שלא, אבל על המהות אני מסכים לגמרי. אני שואל את עצמי איך זה יכול להיות שאנשי תרבות "נאורים" משכילים ומוכשרים ככל שיהיו, שמוכנים לקבל כל אחד עם "היצירה" שלו שיתמודד על מקומו, יקבל אהדה או ביקורת והעיקר שבשם חופש הביטוי ויצירה יוכל לייצור, איך הם לא מקבלים דעה שונה, מישהי שתפיסת העולם שלה שונה, מישהי שמגיעה מתרבות שונה והודחקה לפינות הרבה מאוד שנים.

כתבות נוספות:  בלוני התבערה הגיעו ליער המלאכים למושב נועם ולכפר הריף

לא להזמין את שרת התרבות? אין גבול לחוצפה וליהירות.

מה באמת מציק למארגנים שלא הזמינו את שרת התרבות שלנו לטקס?
התשובה שלי היא פשוטה וברורה, באליטות של האמנות הישראלית מרגישים שהם מאבדים את כוחם ואת השפעתם ובעיקר את כבודם,שנים של כבוד לאנשים שהתרבות הישראלית הייתה נחלתם הבלעדית, ופתאם הקרקע נשמטת להם מבין הרגליים.

התקציבים מחולקים אחרת, האירועים והמופעים הגדולים מגיעים לערים הקטנות והפריפריה זוכה לעדנה שלא הייתה שנים, כולם זוכים,גם האומנים וגם הציבור שמקבל חזרה מכספי המיסים שהוא משלם, השרה מירי רגב מוכיחה כל פעם מחדש עד כמה היא מחוברת לאנשים, לא שוכחת מאין באה ודבקה בנחישות לתקן עוולות של שנים.

השרה מירי רגב לא קובעת מה טוב ומה לא, היא פשוט קובעת מה לתקצב ומה לא וזו זכותה המלאה על פי תפיסת עולמה.

גמר חתימה טובה