מהפכת התעריפים בתחבורה הציבורית לקריית גת

השר כץ: החלת הרפורמה על כל הערים והישובים בארץ תחסוך לרוב המכריע של הנוסעים הקבועים, ובכללם גם תושבי הפריפריה, מאות שקלים מדי חודש. כמו כן היא תוזיל את עלויות הנסיעה עד אלפי שקלים לשנה למשפחה, ותתרום להפחתת יוקר המחיה בישראל.

מהפכת התעריפים בתחבורה הציבורית תורחב לכל הערים והישובים בארץ, ממטולה בצפון ועד אילת בדרום, כך הודיע היום שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ. השר כץ ציין כי רפורמת התעריפים, שיצאה לדרך ב-1 בינואר 2016, כללה את ארבעת המטרופולינים הגדולים, תל אביב, ירושלים, חיפה ובאר שבע, שגבולותיהם הורחבו באופן משמעותי. הרפורמה הקיפה כ-70% מנוסעי התחבורה הציבורית בישראל וזוכה להצלחה רבה בקרב ציבור הנוסעים.

שר התחבורה הוסיף כי החל מיום שישי (1 באפריל) תורחב הרפורמה לכל הערים והישובים בארץ שלא נכללו בשלב הראשון של התכנית, ותאפשר גם להם ליהנות מנסיעה המשלבת בין כל אמצעי התחבורה הציבורית במטרופולין ולחסוך מאות שקלים מדי חודש.

לדברי כץ הרחבת רפורמת המנויים לכל ישוב בארץ, תאפשר למאות אלפי נוסעים נוספים ליהנות מהוזלות דרמטיות של עשרות אחוזים בתעריפי התחבורה הציבורית, באמצעות מנוי חופשי חודשי, שבועי או יומי. המנוי מאפשר נסיעה חופשית, ללא כל הגבלה, ברכבות ואוטובוסים. עלות הרחבת הרפורמה לכל הישובים בארץ נאמדת בכ-70 מיליון שקלים לשנה.

"החלת הרפורמה על כל הערים והישובים בארץ תחסוך לרוב המכריע של הנוסעים הקבועים, ובכללם גם תושבי הפריפריה, מאות שקלים מדי חודש. כמו כן היא תוזיל את עלויות הנסיעה עד אלפי שקלים לשנה למשפחה, ותתרום להפחתת יוקר המחיה בישראל" אמר השר כץ.

האזורים החדשים שיכללו ברפורמה, ישויכו לאחד מארבעת המטרופולינים הקיימים, בהתאם לקרבתם הגיאוגרפית. אזור הגליל, שחולק לשני תתי אזורים: הגולן והגליל העליון, ומרחב טבריה, הכנרת, דרום רמת הגולן. אזורים אלה יקושרו גם בכרטיסי מנוי למטרופולין חיפה.

תושבי קריית גת והסביבה, יוכלו לבחור בין מנוי למטרופולין תל אביב לבין מנוי למטרופולין באר שבע, בהתאם לצרכיהם, וליהנות משימוש בכל אמצעי התחבורה הציבורית ומהמחירים המוזלים הקיימים בשני המטרופולינים. בנוסף, אזור קריית גת ואשקלון יקושרו ביניהם בכרטיסי מנוי תקופתיים.
תעריפי המנויים החדשים מציעים למשתמשי התחבורה הציבורית הקבועים הוזלות בגובה של עשרות אחוזים.
מנוי "חופשי חודשי" בין קריית גת לתל אביב יעלה 423 שקלים בלבד ויאפשר נסיעה חופשית בכל רחבי מטרופולין תל אביב. מנוי "חופשי חודשי" בין קריית גת לבאר שבע יעלה 354 שקלים בלבד ויאפשר נסיעה חופשית בכל רחבי מטרופולין באר שבע.

תעריפי נסיעה, מפות ורשימת ישובים מלאה ניתן למצוא באתר הרפורמה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.