מד"א קריית גת קורא לבני נוער מתנדבים

מד"א קריית גת פותח את דלתותיו וקורא לבני נוער מתנדבים שמעוניינים להגיע ולהצטרף אליהם וללמוד הצלת החיים שנעשית בארגון. מדי שנה ישנם כמה קורסים של בני נוער הנפתחים בתחנת מד"א בעיר, כל מה שצריך זה להישאר עם היד על הדופק ולהתעדכן על תאריכי הקורסים ולהגיע.

12321482_1100746109956321_3481264698030517722_n

צוות המתנדבים במד"א קריית גת | צילום מעמוד הפייסבוק של מחלקת הנוער העירונית

מחלקת הנוער העירונית רוצה להכיר לכם את ארגון מד"א – (מגן דוד אדום). פועל בעיר כ40 שנה, ומונה כ100 מתנדבי נוער מהעיר והסביבה. המבנה של מד"א בעיר נמצא בשדרות לכיש 6, ליד מבנה המשטרה והאמפיתיאטרון.

הם עובדים ופועלים 24/7 שעות. הפעילות למתנדבי הנוער הן: 15:00-22:30 במשמרת הערב. הקורסים מיועדים לבני 15 ומעלה, הלומדים בכיתות י'-יא'. השנה ניתנת לעבור את הקורס גם בכיתה ט'. במד"א מדגישים שאצלם, בני הנוער שווים לכל המתנדבים ועושים את אותה הצלת חיים ועזרה לאנשים אחרים, בהתאם לסמכויות הנלמדות בקורסים.

אורך הקורסים הוא בין חודש וחצי לחודשיים, במהלכם בני הנוער לומדים חלק עיוני וחלק מעשי, כלומר רוכשים ידע בכל הנעשה בשותף על האמבולנסים. במהלך הקורסים ישנם מבחנים כשלבסוף – מבחן מסכם של כל מה שנלמד. לאחר מבחן זה קולטים את המתנדבים החדשים במערכת והם מתחילים את ההתנדבות בתחנה.

בסניף מד"א בעיר מתקיימת ביום-יום עשייה נפלאה של עובדים ומתנדבים שנותנים את כל כולם למען הארגון הענק הזה. מלבד זה הם תורמים לקהילת העיר ב"קמחא דפסחא" השנתית והמסורתית, שמתקיימת לפני חג הפסח. מחלקת הנוער, פורום תנועות הנוער ומד"א אוספים ביחד ממכולות ומתושבי העיר, מוצרי מזון בסיסיים ומוצרי מזון לפסח, ומביאים אותם לתחנת מד"א, שם אנשי מד"א מאחסנים את התרומות, ממיינים את המוצרים ואורזים אותם. משם המוצרים מועברים לרווחת משפחות נזקקות בקריית גת. הקמחא דפסחא התקיימה בפסח של שנה שעברה והסתיימה בהצלחה גדולה עם מאות משפחות בעיר שנהנו מהמוצרים ויקבלו גם בפסח השנה, כי מסורת הקמחא דפסחא צפויה להמשיך בע"ה ולהצליח עוד יותר!

כתבות נוספות:  הרצח בפנימייה במושב רווחה. ההורים תובעים מליונים

תחנת מד"א ממשיכים בעשייתם המבורכת, להציל חיים ולתרום מעצמם למען טובת האחר. תחנת מד"א מאחלת לכולם חג חנוכה שמח מלא בשמחה ובאור!

פרטים להצטרפות למשפחה החמה של מד"א אצל – האחראית על בני הנוער המתנדבים במד"א: שוהם איפרגן – 052-5375279.
כתב – דובר מחלקת הנוער, תומר ספקטור.