כל הולך רגל שלישי חוצה את הכביש שלא כחוק

תצפית קבוצות הנוער בקריית גת: כל הולך רגל שלישי חוצה את הכביש שלא כחוק. עמותת אור ירוק: "בכל מפגש בין הולך רגל לכלי הרכב, הולך הרגל יפסיד. על משטרת ישראל להגביר את האכיפה כנגד הולכי רגל שחוצים לא במעבר חציה או באור אדום בכדי להגביר את ההרתעה"

צילום מן התצפית

צילום מן התצפית | צילום: אור ירוק

לאחרונה, ערכו חברי קבוצות נוער אור ירוק לכבוד שניאור חשין בקריית גת תצפית במטרה לאמוד את דפוסי חצית הכביש בעיר.
כ-35% מהולכי הרגל שנצפו חצו את הכביש שלא במעבר חציה או חצו באור אדום.

על פי נתוני עמותת אור ירוק בשנת 2015 נהרגו 114 הולכי רגל. מנתוני העמותה עולה כי אחד מכל שלושה הרוגים הוא הולך רגל, נתון שמציב את ישראל כאחת המדינות המסוכנות להולכי הרגל מקרב המדינות המתקדמות. הנזק הכלכלי בכל שנה בתאונות של הולכי רגל נאמד ב-2.4 מיליארד שקלים.

מניתוח של אור ירוק את נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, עולה כי כ-20% מכלל הולכי הרגל שנפגעו בעת שחצו את הכביש בשנת 2015 (עד חודש נובמבר), לא חצו במעבר חציה.

נתוני התצפית בקריית גת:

מספר הולכי הרגל שתוצפתו חצו את הכביש
במעבר חצייה באדום
חצו את הכביש שלא במעבר חצייה אחוז הולכי הרגל שחצו את הכביש שלא במעבר חצייה
100 12 23 35%

עמותת אור ירוק: "חציית כביש שלא במעבר חציה או באור אדום מסכנת את הולך הרגל וגם את נהג הרכב. במפגש בין הולך הגל לכלי הרכב, הולך הרגל תמיד יפסיד. על משטרת ישראל להגביר את האכיפה כנגד הולכי רגל שחוצים שלא במעבר חציה ובאור אדום, כדי ליצור הרתעה. במקביל הרשויות המקומיות חייבות לוודא כי ישנם מספיק מעברי חציה במרחק קצר בכביש, כדי שהולכי הרגל לא יאלצו לחצות שלא במעבר חציה".

כתבות נוספות:  חוק הפונדקאות: ונהי בעינינו כחגבים

 

Facebook Comments