מאיצים להצלחה

שר הכלכלה והתעשייה השיק הבוקר מיזם חדשני בעיר, במסגרתו עסקים ויזמים יוכלו לקדם יזמות עסקית – טכנולוגית בליווי של אנשי מקצוע מטעם צוות מעוף המקומי.

במעמד שר הכלכלה והתעשייה ח"כ אלי כהן נחנך היום מסלול מאיץ טכנולוגי נוסף שהוא פרי יוזמה של השר בשיתוף הרשות המקומית – עיריית קרית גת. זהו המאיץ השלישי שהשר חונך באזור הדרום במהלך השבוע האחרון.
המאיץ יופעל באמצעות הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים ומערך מעוף בשיתוף עם גורמי העירייה בבניין מחודש שהוכשר לאחרונה עבור כלל פעילות אגף צעירים ונוער.
במתחמי המאיץ תפעל תכנית "מאיץ עסקי" למיזמים באמצעות הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה ובשיתוף פעולה עם הרשות המקומית והם ישמשו כמרכז אזורי לעסקים בקרית גת ובסביבתה.
המאיץ פונה ליזמים אשר נמצאים בשלבים שונים של פיתוח המיזם טכנולוגי – החל משלב הרעיון ועד למיזמים טכנולוגיים פעילים ומגובשים. ליזמים יוענק ליווי, תוך התמקדות בהעצמתם והכנתם לעולם היזמות העסקית-טכנולוגית. החברים במתחם ייהנו ממעטפת רחבה הכוללת: ליווי מקצועי של יזמים מנוסים ומשקיעים, סמינרים מקצועיים, מפגשים אישיים, חללי עבודה לשימוש אישי, ימי תוכן מרוכזים ועוד.
האירוע התקיים במסגרת כנס לעידוד יזמות ועסקים בעיר שהתמקד בנושא רישויי עסקים, הצגת כלי הסיוע של משרד הכלכלה ותמריצים ממשלתיים בנושא העסקת עובדים.
שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, שפתח את האירוע, הדגיש את חשיבות המיזם ואמר כי " מדובר בהזדמנות חד פעמית לייצר סביבה תומכת לסטארט-אפים מקומיים במימון ממשלתי גם בעיר קריית גת. שילוב צעירים בפעילות העסקית בישראל היא חיונית לקידום הכלכלה. לצד מסלולי תעסוקה שמפעיל משרד הכלכלה, המאיץ החדש בעיר יסייע לשילובם של יזמים בענף ההייטק, המהווה מנוע צמיחה עיקרי, ויש בו מקום לכוח אדם איכותי, הן כמועסקים והן כיזמים".

ראש עיריית קריית גת, אבירם דהרי, הודה על תמיכתו הרחבה של השר אלי כהן והסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים. " אנו מציינים את פתיחת המאיץ הטכנולוגי בקרית גת, שיפעל במרכז הצעירים החדש שלנו ויהווה בית מכווין ליזמים צעירים וסטרטאפיסטים במטרה לסייע להם לצמוח ולהצליח. אנחנו חונכים את המאיץ בעיצומו של כנס העסקים של קרית גת. העסקים הקטנים הם הלב הפועם של כל יישוב והשגשוג שלהם קריטי לפיתוחה של כל עיר. אני מברך על הרפורמות בתחום שמוביל שר הכלכלה, אלי כהן, שהוא גם יקיר העיר קריית גת על תמיכתו הבלתי מתפשרת בפיתוחה של העיר בכל התחומים והראייה לכך היא כמות העסקים שנפתחים בעיר מדי שנה וכמובן השקעות הענק של חברות הטכנולוגיה הבינלאומיות בפארק התעשייה בקרית גת".

גלי בן מיכאל, מנהלת מערך מעוף ארצי , ציינה כי הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים בישראל, קיבלה על עצמה לקדם ולפתח מענה ליזמים טכנולוגיים בפריפריה של מדינת ישראל.
"אנו רואים חשיבות גדולה בהגדלת מספר המיזמים הטכנולוגים בכלל ובפריפריה בפרט, ככול שהמשפך יהיה רחב יותר, יהיו בסופו של יום יותר חברות טכנולוגיות מצליחות אשר יגדילו את התוצר הלאומי של ישראל".