מאיזה גרעון נשלם את עלות מרבדי הפלסטיק הנפרשים ברחבי העיר ואיפה משרד הפנים

המחוקק קבע כי יש איסור לעשות שימוש בנכסי הציבור לצורך תעמולת בחירות. המחוקק לא נתן את דעתו על עירייה עם גרעון עצום, דוגמת קריית גת, שהעומד בראשה יעסוק חצי שנה לפני הבחירות, בהן הוא מתמודד שוב לראשות העיר, בפרישת מדשאות סינטטיות וקניית פסלים לכיכרות בסכומים גדולים מאוד למרות שאין לו בקופה הציבורית כסף אפילו לא לפרח בודד.

החוק ברור, אסור לראש רשות מכהן להשתמש בקופה הציבורית או במשאבים ציבוריים בשנת בחירות כדי לקדם את עצמו. כאן נשאלת השאלה האם העובדה שבחצי שנה האחרונה נבנות כיכרות חדשות, נעקרים שטחי צמחיה שמיפה את העיר שנים רבות ובמקומה נשתלת צמחיה המחייבת טיפול , ועל פי יודעי דבר בתחום הנוי האורבני, מתאימים לגינות פרטיות או למרפסות בתים ולא למרחב ציבורי, לדוגמא: הצמחים הקטנים והמעוגלים לאורך איי התנועה שמחייבים גיזום כמעט חודשית. השקעה עצומה בפסלים מיובאים מסין שעשויים מצמחית פלסטיק המוצבים בכיכרות החדשות שממוקמות השכם וערב, במקום, נניח, עצי זית ופרחי ארצנו במחירים סבירים.

עצי דקל, שיחי אורן גמדי, ורדים, פסלים, מדרכות, הכל נעקר ובמקמם צצה צמחיה חדשה, אבני משתלבות חדשות, שדי דומות לישנות שנעקרו. לא ממש ברור מאיפה הכל ישולם לאור הגרעון החריף והעמוק בו נמצאת עיריית קריית גת. האם אין בעשייה הזאת, שלא במקרה מתרחשת חצי שנה לפני הבחירות, משום שימוש בנכסי הציבור לצורך תעמולת בחירות? לא מעט מתושבי קריית גת סבורים שכן. הבעיה שמשרד הפנים גוף בלי שיניים לא מונע את שיטת הבזבוז הזאת על חשבון הציבור.

כזכור אסור לראש הרשות להשתמש בשילוט החוצות למטרת פרסום כי זה שימוש בנכסי הציבור לצורך תעלומת בחירות, המחוקק קבע שאסור ששמו או תמונתו של ראש עיר מתמודד תתנוסס על שלט חוצות ואכן מקפיד אבירם דהרי או מי מטעמו שתמונתו ושמו לא יהיו חלק משלטי החוצות. מצד שני האם העובדה שרוב רובם של שלטי החוצות בעיר מפארים ומשבחים אירועים בקריית גת לא מהווה גזל של הקופה הציבורית שיכלה לצאת נשכרת ממכירת השלטים לבעלי עסקים שיפרסמו בתשלום? התשובה ידועה וברורה. מכירת השילוט לבעלי עסקים לא תשרת את ראש הרשות המתמודד.

השבוע ביום שלישי בתוכנית חיסכון בטלוויזיה עקבו אחרי הרשויות המקומיות שמוציאות עבור מופע אחד של זמר נודע, ארבעה חודשים לפני הבחירות, מאות אלפי שקלים. אחת הרשויות שהתבקשה לענות על השאלה כמה עולה לעיריית קריית גת מופע אחד של עומר אדם? (בראש העין למשל רק הזמר יקבל 250,000 ₪ ומסיבי: אבטחה וכו.. עוד 150,000 ₪. ) עיריית קריית גת כדרכה סרבה לענות, כאילו לא מדובר בכסף ציבורי. הנקודה היא שעומר אדם בחינם זה נהדר, מודה אני פשוט שמח, אבל עומר אדם במאות אלפי שקלים כשהגרעון כל כך עמוק מעלה שאלות על שימוש בכספי ציבור ארבעה חודשים לפני בחירות.