לראשונה בקריית גת: תואר ראשון קרוב לבית

עיריית קריית גת בשיתוף האוניברסיטה הפתוחה, מרכז צעירים "תנופה" וקמפוס נביאים קיימו יום חשיפה ללימודי תואר ראשון במדעי החברה והרוח לעובדי רשויות במסגרת בית הספר לשלטון מקומי. 25 הראשונים שירשמו, יזכו למלגת לימוד על סך 1,000 שקלים ממרכז הצעירים "תנופה".

יום חשיפה ללימודי תואר ראשון במדעי החברה והרוח לעובדי רשויות  במסגרת  בית הספר לשלטון מקומי

יום חשיפה ללימודי תואר ראשון במדעי החברה והרוח לעובדי רשויות במסגרת בית הספר לשלטון מקומי

השבוע נערך בקמפוס הנביאים כנס חשיפה לתוכנית לימודים לתואר ראשון של האוניברסיטה הפתוחה במסגרת בית הספר לשלטון מקומי. מרכז הצעירים "תנופה" הפגיש את המתעניינים עם נציגי האוניברסיטה הפתוחה שהסבירו על התוכנית המעניקה תשתית ידע רחבה במדעי החברה, תוך התמקדות במדיניות ציבורית על מגוון היבטיה השונים.

בית הספר לשלטון מקומי מונה היום כ – 350 סטודנטים מעיריות וממועצות מקומיות כגון: באר שבע, ירושלים, מודיעין, ראשון לציון, תל אביב, כרמיאל, נהריה ורבים נוספים הלומדים בכ – 20 כיתות ברחבי הארץ. כעת תיפתח כיתה נוספת בקריית גת שתאפשר לימודים לתואר הראשון במסגרת קרובה לבית ובאמצעים נוחים במיוחד.

תכנית הלימודים הינה תכנית המשך לבוגרי הקורס "מנהל השלטון המקומי" ונבנתה בשיתוף עם מרכז השלטון המקומי. במפגש הסבירו הנציגים כי לתוכנית יתרונות רבים: היא מאפשרת למי שלמד את לימודי התעודה בשלטון מקומי לסיים את הלימודים תוך 3 שנים בלבד (3 סמסטרים בכל שנה: סמסטר א, סמסטר ב וסמסטר ג, ובכל סמסטר ילמדו שניים עד שלושה קורסים). למי שלא למד במסגרת גמול קורס במינהל שלטון מקומי הלימודים ימשכו 4 שנים. הלימודים יתקיימו יום אחד בשבוע אחר הצהריים בקמפוס הנביאים (תיתכן תוספת של יום בהמשך ובהתאם לכמות הקורסים). התכנית הינה מובנית, התכנים נבחרו מראש ובקפידה יחד עם מרכז השלטון המקומי, כאשר קבוצת הלימוד מתחילה ומסיימת ביחד את התואר בזמן קצוב.

כתבות נוספות:  קריית גת: נתוני הבגרות רק 24.6% זכאים לבגרות עם 4 ו-5 יחידות מתמטיקה

הנציגים הדגישו כי התכנית מכירה בלימודים קודמים וסטודנטים שלמדו את הקורס: "מינהל השלטון המקומי" יקבלו הכרה בהיקף של 18 נקודות זכות. כמו-כן ההרשמה אינה מותנית בהצגת תעודת בגרות, במכינה קדם אקדמית, בעמידה במבחן פסיכומטרי או במספר שנות לימוד. חשוב להדגיש כי גם מי שאינו עובד רשות יכול להשתלב בתוכנית הלימודים לתואר הראשון.

אודליה סבג, מנהלת מרכז הצעירים "תנופה" הסבירה כי ללומדי התכנית שימצאו מתאימים, ינתנו מלגות ייחודיות ביניהן מלגה של מרכז השלטון המקומי בשיתוף עם מפעל הפיס על סך 4,400 שקלים לכל שנת לימוד: "מרכז הצעירים ילווה את הלומדים ויסייע להם לאורך כל הדרך גם בחוויית הלמידה וגם באמצעות מתן מלגות". למעוניינים בפרטים נוספים ניתן לפנות לרכזת השכלה גבוהה במרכז הצעירים "תנופה" – אסנת 08-6874597.