לסבתא יש צבע על השיער שמטפטף לה על העורף

השיער של סבתא ברובו לבן. עובדה כואבת אך בלתי נמנעת. שנים עוסקת סבתא בהפיכת שיער ראשה לצבעוני. צבע השיער משתנה בהתאם לעונות השנה, מצב הרוח ולא מעט בגין מחירי שפורפרות הצבע אבל העיקר תלוי בבחירתה של הקטנה.

העובדה ששיערה של סבתא קצר עד כדי קצוץ די מקלה על התהליך כולו ועדיין מדובר בכל פעם מחדש במסע אל הלא נודע בארץ רווית נזילות, כתמים וצבע מפתיע. נזכיר למי שלא נחשף שמדובר בהליך מייגע של ישיבה בטלה, חצי שעה, עם חומר שהולך ומסמיך על הראש, נוזל על המצח, גולש על האוזניים, מכסה בטפטוף את העורף, פוגע בחוש הריח ומעמיד במבחן את חוסנה של המגבת ששומרת על הכתפיים.

לאחרונה החליטו הנהדר והמוכשרת שהם מפקחים על מצב השערות הלבנות של סבתא. "כדי שאנשים לא יחשבו שסבתא זקנה" הסבירה הקטנה בקול פעמונים וטלטלה את תלתלי הזהב שלה. למוכשר הסבירה שבנים לא יודעים כלום בצבע לשיער ושילך לשחק במחשב היא, הנהדרת תטפל בסבתא.

סבתא כרגיל הייתה עסוקה להוכיח למתוקים את זיו הנעורים שלה ושלפה תמונה מגן שושנה בשיכון הוותיקים ברמת גן. זהובת שייער עם סרט לבן גדול על הקרקפת מקדימה. הקטנה סיכמה את התמונה בצקצוק לשון ארוך, למדה מהיורשת, המוכשר התעלם הוא מעדיף משחקי מחשב.

סבתא שידועה בעמידה איתנה מול הקטנים החזיקה מעמד כמעט 30 שניות בהם הסבירה לנכדים הנבונים ששיער לבן מעיד על אופי, חוכמה, יופי ובעיקר עצלות ומיד יצאה לרכוש צבע לשיער על פי הנחיית המומחית בת החמש וחצי. רשמו לפניכם אסור לערבב בלונד עם ערמוני התוצאה היא צבע של פלומת שיער מלוכלכת.

סעו בזהירות
שניפגש פה גם בטור הבא.
סבתא של נדב ושי