ליגת כדורסל בתי הכנסת 2018

כתבה וצילם: איתמר בוסקילה

המשחקים נערכים בשיטת ליגה בת 2 סיבובים שבסופה פלייאוף. המשחקים נערכים בימי חמישי החל מהשעה 19.00
את המשחקים ישפוט גדי ממן ובמזכירות יושב יו"ר הליגה איתמר בוסקילה.

זו השנה הרביעית של הליגה והשנה משתתפות בה 6 קבוצות מבתי כנסת ברחבי העיר, חלקן קבוצות ותיקות ולחלקן זו השנה הראשונה.
קהל אוהד הגיע למשחקים ואנו קוראים לתושבים להמשיך ולהגיע לצפות בארוע ספורט מהנה וחוויתי!

בית הכנסת המרכזי 58 – בית הכנסת התימני 34

המשחק נפתח טוב ובקצב מהיר מאוד. שחקני המרכזי רצים בכל הזדמנות והשבוע הצטרף גם יוגב זעפרני שהוסיף הירות וניהול משחק מצוין. התימני הגיעו השבוע עם סגל מלא וזה היה נראה טוב מבחינתם במחצית הראשונה שהיתה צמודה יחסית ונגמרה בתצאה 26-18 למרכזי.

במחצית השניה התימנים עוד הצליחו לצמצם ל4, אבל משם זה היה קונצרט התקפי של קבוצת ההתקפה הטובה בליגה – ריצת 18-0 של המרכזי סגרה את הסיפור. יוגב זעפרני עם 15 נקודות ולירון סמוכה עם 11 נקודות בלטו. אצל התימנים בלט רן שלמה עם 13 נקודות.

קרית חינוך גרוס 31 – בית הכנסת משכן יעקב 33

המשחק המרכזי של הערב הפגיש 2 קבוצות שהגיעו עם הרבה ציפיות לעונה הזאת. המשחק נפתח צמוד ועם המון לחץ מצד 2 הקבוצות. משכן יעקב הציגה את 2 שחקני הרכש יוסף סהלו ואבי לווי שהוסיפו לה המון. סהלו עם משחק סולידי של 8 נקודות והמון עבודה מתחת לסלים. לאבי לווי אנחנו נחזור בהמשך. המחצית הראשונה הסתיימה ביתרון 5 למשכן יעקב.

גם המחצית השניה המשיכה צמוד מאוד שיורם ואזנה עם ערב קליעה מצוין (4 שלשות) מצליח לשמור את היתרון אצל משכן יעקב למרות לחץ גדול מצידה של גרוס. בגרוס בלט עידן סויסה עם 1 נק' אבל גם עם החטאות קריטיות מהעונשין. 6 שניות לסיום במצב של 31-30 אבי לווי סחט עבירה,נפצע ונשלח לקו. בינתיים יורם ואזנה ספג עבירה טכנית שהיתה העבירה החמישית שלו. לווי בקור רוח קולע את 2 הזריקות. נווה ברבי קלע את זריקת העונשין על העבירה הטכנית והתוצאה 33-31 נשמרה עד הסוף כשגרוס לא מנצלים את ההתקפה האחרונה.

בית הכנסת רב פעלים 15 – בית הכנסת בני עקיבא 37

בני עקיבא שהרשימו במחזור הקודם נפגשו עם רב פעלים שהגיעה ללא נדב עטיה ונראתה חסרת אונים. המשחק נפתח בריצה מצויינת של בני עקיבא שפשוט עשו מה שהם רוצים במגרש. ינאי קפח עם 11 נקודות היה תוספת כח. המחצת נגמרה ביתרון 13 לבני עקיבא. במחצית השניה לביא שדה ואיתי משה עוד ניסו למזער נזקים..בסופו של דבר עוד ניצחון לבני עקיבא שנצמדה למרכזי בפסגה.

משחקי המחזור הבא:
מחזור 3 : 22.3.18

19:00 : בית הכנסת רב פעלים – בית הכנסת משכן יעקב
19:45 : בית הכנסת המרכזי – בית הכנסת גרוס
20:30 : בית הכנסת התימני –בית הכנסת בני עקיבא

ליגת כדורסל בתי הכנסת