ליגת כדורסל בתי הכנסת 2018

כתבה וצילם: איתמר בוסקילה

בשעה טובה ביום חמישי האחרון נפתחה זו השנה הרביעית באולם הכדורסל בתיכון רבין ליגת בתי הכנסת בכדורסל. הליגה פועלת בעזרתם הרבה של המחלקה לתרבות יהודית במתנ"ס,יוסי שמילה ומחלקת הספורט בעיר.

המשחקים נערכים בשיטת ליגה בת 2 סיבובים שבסופה פלייאוף. המשחקים נערכים בימי חמישי החל מהשעה 19.00
את המשחקים ישפוט גדי ממן ובמזכירות יושב יו"ר הליגה איתמר בוסקילה
זו השנה הרביעית של הליגה והשנה משתתפות בה 6 קבוצות מבתי כנסת ברחבי העיר, חלקן קבוצות ותיקות ולחלקן זו השנה הראשונה.
קהל אוהד הגיע למשחקים ואנו קוראים לתושבים להמשיך ולהגיע לצפות בארוע ספורט מהנה וחוויתי!!
הליגה יוצאת לפגרה של שבועיים לרגל חג הפסח – המחזור הבא ישוחק בתאריך 12.4.18

בית הכנסת משכן יעקב 40 – בית הכנסת רב פעלים 12

המשחק נפתח בשליטה מוחלטת של משכן יעקב שנראה שמתחילה להתחבר לקבוצה איכותית מאוד, שטפו את המגרש ושלטו בהגנה ובהתקפה. רב פעלים צירפה בחלון ההעברות את דודו סבג, שחקן מוכח שיוכל לעזור להם,אבל שוב כשאין עם מי לשחק,גם הוא לא יושיע אותם. המחצית הראשונה היתה חד צדדית והסתיימה בתוצאה 19-5 למשכן עקב. גם במחצית השניה שום דבר לא השתנה, משחק ריצה של משכן יעקב עם שליטה מתחת לסלים של יוסף סהלו (12 נק') גמר את המשחק בתוצאה 40-12.

קרית חינוך גרוס 40 –בית הכנסת המרכזי 36

משחק העונה טייק 1. המשחק המרזי של הערב הפגיש את 2 האלופות האחרונות שהגיעו בסגלים כמעט מלאים. משחק שהבטיח הרבה וגם קיים. המשחק נפתח צמוד ובקצב טוב כשמצד אחד בני לוי במשחק מצוין (15 נק') מוביל את משחק הריצה של גרוס, ומנגד יוגב זפרני (15 נק') מוביל את המרכזי ליתרון 3 במחצית, 20-17. גם המחצית השניה היתה צמודה כשהמרכזי מובילים ברובה. 2 דקת לסוף, גרוס לוקחים טיים אאוט וחוזרים בטירוף – 2 חטיפות כדור מורידות את הפער לנקודה אחת ובהתקפה לאחר מכן הופכים את התוצאה. ניהול משחק מצויין על הקווים של יחי ביטון ששיתק את לירון סמוכה ועצר אותו על 6 נקודות בלבד.

בית הכנסת התימני 28 – בית הכנסת בני עקיבא 50

למשחק האחרון הערב הגיעו 2 קבוצות במומנטום הפוך – התימנים אחרי 2 הפסדים ובני עקיבא אחרי 2 נצחונות. המחצית הראשונה היתה שקולה. אריאל אבוטבול קלע 7 נקודות מהירות,ומנגד רן שלמה ושבח סאלם שמרו את התימנים בתמונה והמחצית הראשונה נגמרה ביתרון 6 לבני עקיבא 18-12. במחצית שניה התימנים פתחו חזק וצמצמו עד ל4 הפרש, אבל שם נגמר להם האוויר – שוב סגל קצר של 6 שחקנים בלבד, והקבוצה של איתן אלמקייס התחילה לרוץ כמו שהיא אוהבת. איתן בזק שוב ביום קליעה מעולה (24 נק') מצא את עצמו פנוי שוב ושוב והוא העניש כל פעם מחדש. התימנים של יוני בן חמו יוצאים לפגרה עם המון מחשבות להמשך.

משחקי המחזור הבא:
מחזור 4 : 12.4.18

19:00 : בית הכנסת בני עקיבא – קרית חינוך גרוס

19:45 : בית הכנסת התימני – בית הכנסת רב פעלים

20:30 : בית הכנסת משכן יעקב – בית הכנסת המרכזי

טבלה בתי כנסת