להקת ורטיגו עולה למופע חדש בקריית גת

מופע המחול YAMA של להקת ורטיגו יעלה בהיכל התרבות העירוני בעוד יומיים (28.1.2016) ויפתח את סיבוב ההופעות של הלהקה בארץ ובחו"ל. במסגרת המופע ירקוד גם רון כהן, חבר הלהקה ומקים בית הספר למחול מובמנט הפועל ברשת המתנ"סים.

להקת המחול ורטיגו, מעלה בימים אלה ברחבי הארץ את יצירתה החדשה של הכוראוגרפית ומייסדת הלהקה נעה ורטהיים. המופע, YAMA , בוחן לדבריה את "טביעת הרגל האנושית והתנועה המתפרצת ממעמקי הנפש אל מול הנוף הנשקף". ורטהיים מובילה את הלהקה מזה 24 שנה, צברה מוניטין רב בארץ ובעולם על עבודתה ויצירותיה.

1 (1)

אחד הרקדנים בלהקתה הוא רון כהן, אשר גדל והתחנך בקריית גת והקים את מרכז המחול מובמנט הפועל כיום ברשת המתנ"סים. רון הוא כוראוגרף ורקדן בינ"ל אשר מוביל את רקדני הסטודיו שלו להישגים מרשימים. כרקדן בלהקת ורטיגו הוא מספר על המופע החדש: "היצירה ימה עוסקת בכל דבר שסובב אותנו בחיים, החל מבריאת העולם ועד היום. הצופים שיגיעו יהנו מחוויה בלתי רגילה ויוכלו להעניק פרשנות משלהם ליצירה. נעה שואבת את ההשראה שלה מעולמה כאישה, כאמא ואנחנו כאמנים רקדנים משתלבים בתמונה שהיא יוצרת. למרות שהלהקה מורכבת מרקדנים שונים בסגנון האחד מן השני, נעה יודעת לאפשר לנו לבוא לידי ביטוי תוך יצירת חיבור חזק ומשמעותי בין כולנו. זה משתקף היטב בצורה תנועתית ואנרגטית על הבמה. התחושה שלנו היא שאנחנו שותפים לכל תהליך היצירה. ביום חמישי הבא אנחנו מגיעים לקריית גת למופע הראשון שלנו עם ימה בסיבוב ההופעות שלנו בארץ ובחו"ל. זה אירוע מרגש עבורי היות והמופע יתקיים בקריית גת וזוהי הפעם הראשונה שאני כרקדן מופיע עם ורטיגו בעיר".

3 (2)

מנהלת מחלקת התרבות ברשת המתנ"סים, נורית אזרד, הוסיפה כי מדובר במופע מחול ייחודי: "אנחנו שמחים ונלהבים שלהקת ורטיגו המצליחה בחרה לפתוח את סיבוב ההופעות שלהם עם המופע YAMA דווקא בקריית גת. הלהקה הופיעה כאן כבר מספר פעמים בעבר, בשנה שעברה זכה המופע שלה להצלחה רבה וגם הפעם צפוי ערב מיוחד מלא ביצירה ואנחנו ממליצים לכל התושבים בעיר ובאזור להגיע, להתרשם וליהנות מערב של מחול איכותי".

כחלק מתוכנית ההעשרה שניתנת לרקדנים במסגרות המחול של רשת המתנ"סים גם חברי סטודיו מובמנט, תלמידותיו של רון כהן, יגיעו להתרשם מהמופע כחלק מחשיפתן לתכנים ומופעים ייחודיים.

המופע יתקיים ביום חמישי, ה-28.1.16 בהיכל התרבות בשעה 20:30.

*קרדיט צילום: גדי דגון*

כוריאוגרפיה: נעה ורטהיים
יוצרת שותפה: רינה ורטהיים-קורן
מוסיקה: רן באגנו
עיצוב תלבושות: ששון קדם
עיצוב תאורה: דני פישוף – מג'נטה
עיצוב תפאורה: נטלי רודך
רקדנים: מריה סלבק, איתי פרי, רון כהן, ניצן משה, תמר ברלב, שני
ליכט, דניאל קוסטא, טאי צאנג, שנדור פטרוביקס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.