לבנה בן אקן מקריית גת בשלב הסופי של תחרות המורה של המדינה

לקו הגמר של תחרות המורה של המדינה הגיעו 16 מורים. אחת מהן לבנה בן אקן היא תושבת קריית גת – מחנכת בבית הספר בגין ברחובות. בן אקן: "להיות מחנכת ומורה זן דרך החיים שלי".

פרויקט "המורה של המדינה", יוזמה משותפת בה שותפים הסתדרות המורים, מפעל הפיס, "ידיעות אחרונות" ואתר YNET. התחרות, נועדה לעודד אנשי חינוך מצטיינים ברחבי הארץ להוקיר אותם ולפרגן להם.

במסגרת הפרויקט, הציבור נקרא להמליץ על מורה שלדעתם זכאי לזכות בתואר הנכסף "המורה של המדינה". לאחר תהליכי מיון בדיקה מעמיקה של ההמלצות עם הממליצים, מנהלי הבית ספר והמורים עצמם, נבחרים מתוך מאות מורים בישראל, 50 המורים הכי מתאימים. ומתוך אותם 50 מורים מגיעים לקו הסיום 16 מורים.

לקו הסיום הגיעה גם לבנה בן אקן, מחנכת ומורה למדעים בבית ספר היסודי "בגין" ברחובות. לבנה תושבת קריית גת עוסקת בהוראה כמעט 20 שנים. " היה ברור לי שאהייה מורה ומחנכת. אני באה ממשפחה שחצי ממנה עוסקת בחינוך והוראה. אני מאמינה שמורה טוב משמש מורה דרך לחיים. הכיתה של בן אקן היא כיתת שילוב כיתה המאפשרת שילוב של לילדים בעלי מוגבלויות.

שבעת הזוכים יוכרזו בטקס חגיגי שייערך ב-16 ביוני בנוכחות נשיא המדינה ראובן ריבלין ושר החינוך נפתלי בנט. כל 18 המועמדים שיגיעו לגמר יקבלו תעודת הוקרה ומחשב נייד אישי מתנת בנק מסד. חמשת המורים הזוכים במסלול הרגיל יזכו בנוסף גם בהשתלמות יוקרתית בארה"ב מתנת תלמ"א (תוכנית לאומית למצוינות באנגלית), הממומנת על ידי קרן משפחת שטיינהרדט בישראל וקרן שוסטרמן. שני המורים הזוכים במסלול המדעים יזכו בנוסף גם בנסיעה לכנס יוקרתי בקולורדו, ארה"ב, העוסק בלימודי מדע, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה ומיועד למורים.

כתבות נוספות:  חולצו לכודים בתאונת דרכים בכביש 6