לאן היום? ליהנות בחינם באשדוד

החופש הגדול הגיע, הקטנים בקייטנות אבל מכיתות ג מחפשים טיולים והפעלות..אתם בקייטנת אימהות ומחפשות משהו מעניין לעשות? אז כדי שאת החופש הזה לא נגמור עם חור בכיס החלטתי להתגייס לעזרה ולהציע טיולים והפעלות חינמיות וכיפיות ממש פה בסביבה

 

מרכז המבקרים בנמל אשדוד – חינם בתיאום מראש

הביקור במרכז המבקרים הוא מרתק ומומלץ לכולם – ילדים ומבוגרים. בכניסה למרכז המבקרים אנו מתקבלים בפנים מאירות ע"י המדריך שלוקח אותנו ליהנות מסרט פנוראמי,המספר על ילד אשר גדל בנמל ומשלב בין שתי אהבותיו הגדולות- הנמל והצילום, הסרט הוא מעין הקדמה לכל היום והוא מפגיש אותנו עם סיפור הקמתו והתפתחותו של נמל אשדוד.

מכאן נלך לשאר התחנות – תחנה ראשונה – מעין פלטפורמה מתקדמת- המשלבת תמונות, סרטונים ואנימציות חכמות, חוויה שונה שדרכה נראה ונתרשם מעבודת הנמל –מהכנסתן הבטוחה של אוניות הענק ועד פריקה וטעינה של מאות אלפי מכולות, מכוניות ומטענים אחרים.התחנה השניה – "משחק המטענים". – אסור לי לגלות מב בדיוק קורה שם רק צפו למשחק טריוויה קבוצתי המשלב חוש מישוש והרבה הומור.תחנה שלישית – סימולאטור ניתוב אוניה לנמל, בו מתנסים בהתמודדות מול שלושה מהאתגרים הניצבים בפני הנתבים שלנו בעבודת היום-יום אם יש לכם בנים – הם יעופו על זה.. ולבסוף – נצא אל השטח לראות מקרוב את עבודת הנמל במסע מרתק בין הרציפים השונים, מנופי הענק וכמובן – אוניות הנוסעים המפוארות הפוקדות את הנמל. חוויה אמיתית.

בקיצור מדובר על כמה שעות של הנאה ולמידה שונים ומעניינים במיוחד שאני לפחות לא חוויתי מעולם בשום מקום אחר והכי כיף שזה בחינם!

סיורים יש לתאם מראש : 08-8517564/8.. מתאים בערך מגיל 9 ומעלה

פארק לכיש

ואם אתם כבר באשדוד אתם חייבים לקפוץ לאחד הפארקים היפים שנמצאים באזור – פארק לכיש. הפארק נמצא לאורך הנחל ומשתרע כיום במקטע של כ- 2 ק"מ, מפארק אתגרים עד לשפך הנחל לים. האטרקציה המרכזית בתחום זה היא טיילת חי לכיש – טיילת פארק שנמצאת לאורכו של הנחל והיא מלאה בדשאים, מרחבים והכי חשוב – מגוון רחב של בעלי חיים – עבדקנים, יעלים, יענים ומה לא פשוט כיף.. זה המקום המושלם לערוך פיקניקים ולבלות בו עד סוף היום. ממליצה בחום להביא צלחת מעופפת, כדור או כל משחק שטח אחר וליהנות מהמרחבים האלו. הפארק פתוח באופן קבוע ללא עלות במשך כל היום.

משחק שטח כיפי

אז אם יצאתם וגם אם לא..הצעה למשחק זוגי שיגבש ויקרר לכם את היום מה צריך ?
1. רובה/מזרק מים
2. בקבוק עם חור במרכזו וקשור בחבל/גומי מצדדיו
3 משקפת מים
4. סמנו שני קווים/נקודות במרחק של מטר וחצי-שני מטר
ומתחילים..
אחד מבני הזוג חובש על ראשו את הבקבוק (ממש כמו בתמונה) ומרכיב משקפת מים ( לא כ"כ נעים לחטוף שפריץ לאישון ) ומתיישב על אחד מהקווים.
בן זוגו נמצא על הקו השני
המטרה למלא את הבקבוק בבמים ע"י השפרצה מרובה/מזרק מים . בתחרות בין זוגות – המנצחים הם הזוג שמילא ראשון את הבקבוק.
המשחק מתאים מאוד כמשחק לשבירת מתח /שגרה וגם סתם עם הילדים בחצר

תגיות:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.