"לאורם נלך" בתיכון שלאון בוחרים 6 גיבורים הנבחר הראשון: לאון לדרמן

במסגרת חגיגות "60 שנה לקרית גת", תלמידי שכבה יא' בתיכון שלאון עמלו רבות על בחירתם של מספר תושבי קריית גת, כדמויות משמעותיות ראויות במסגרת מיזם "גיבורי עירי". מיזם לו שותפים אנשי "מנהל חברה ונוער" ומחלקת הנוער העירונית אשר תמכו בו מבחינה כלכלית ומעשית.

אנשים אלו, תרמו תרומה רבה ומשמעותית לעיר בתחומים שונים ומטרת המיזם היתה לחשוף פועלם לתלמידי התיכון להביע הערכה והוקרה רבה לאישים אלו על תרומתם הענקית.

דבר תלמידי שכבת י"א ומדריכת הפרויקט יסמין וקנין:

"ישבנו וחשבנו כיצד ניתן לנסח את תרומתם הענפה והפורייה של אנשים אלו, שבזכותם אנו הדור הצעיר קיימים, אולם הדבר כמעט ואינו אפשרי. אנו אסירי תודה והערכה אין סופית שזכינו שאנשים כמותם בנו את המדינה והעיר. אנשים אלו הינם הדור שעמל עם הרבה מאמץ יום וליל. אנו התלמידים נעשה הכול כפי שלמדנו מהם, להמשיך את שושלת החיים, אנו חשים כי לנו יותר קל מאחר ואת העבודה הקשה הם עשו. היסוד שלנו חזק ואיתן בזכותם. נתפלל כולנו לאל שייתן לנו רק חלק מהכוחות והעשייה שלהם, כדי שנוכל להעביר לדורות הבאים. על אנשים אלו נאמר "לאורם נלך", כישוריהם ויכולתם מביאים כבוד לעצמם, למשפחום ולעיר קריית גת.

אז תכירו קוראים יקרים- את הגיבור הראשון בסדרת 6 הכתבות שיופיעו כאן- מתחום החינוך- את לאון לדרמן!

עליית שנות ה-70 הייתה העלייה שבה עלה לאון לדרמן עם משפחתו מאוקראינה (אז ברית המועצות) לארץ ישראל, לקריית גת. בקיץ 1973 התרחשה הפגישה ששינתה את חייו של לאון. הוא פגש בזאב בוים ז"ל, אשר הציע לו ללמד מתמטיקה בתיכון 'רוגוזין' בעירנו. לא היו לו כוונות לעסוק בתחום ההוראה ויתרה מכך שנתו הראשונה הייתה קשה מנשוא. הוא לימד כיתות קשות ואף רצה לעזוב את המקצוע. איך בו בזמן פרצה מלחמת יום כיפור. הוא גויס למלחמה, התנסה בחוויות רבות וחזר עם כוחות מחודשים. בשנת 1975 עם פתיחת תיכון 'שלאון', החל לעבוד בתיכון. בתחילה כמורה. בשנת 1983 הוא מונה לסגן מנהל, ומשנת 1991 ועד לפרישתו בשנת 2009 ניהל את תיכון שלאון. בתקופתו היה תיכון משגשג, פורח ומנה כמעט 2000 תלמידים. בשל עומס התלמידים אף נאלצו לפתוח בית ספר נוסף שבו כל שכבה למדה מספר פעמים בשבוע- בית ספר "שבטי ישראל". הוא דאג, טיפח וקידם אותו ככל יכולתו במהלך כהונתו. מעשיו היו מהפכנים. הוא ייסד את המוסד הייעוצי ושיפר דברים רבים בתחום הרגשי והלימודי בתיכון. לאון היה הראשון שהקים את כיתת אומ"ץ בקריית גת. הוא מאמין שכל תלמיד יכול להגיע להישגים וגאה בכך שלקווי למידה הצליחו לצאת מתיכון עם זכאות לתעודת בגרות. "התלמידים הם בסדר גמור וזה מה יש", כך רואה לאון את התלמידים. עבורו כל ילד הוא עולם ומלואו. "ילדים תמיד נשארים ילדים, התנהגותם לא משתנה מדור לדור, ישנם יותר נלהבים וישנם פחות, מי שמוביל אותם בראש ובראשונה הם ההורים. תמיד הייתה ותמיד תהיה אלימות, צריך לצמצמה ולהמעיט בערכה. דרך זו תוביל לשינוי בבני הנוער".

כתבות נוספות:  חוגגים 70 שנה למדינה בקיבוץ יד מרדכי

תלמידי יא' מבקשים להביע תודות רבות לביה"ס שלאון על מתן האפשרות להתנסות בחוויה משמעותית זו. הערכה רבה למנחה יסמין ועקנין על הליווי התמיכה והעזרה הרבה.

פרטים נוספים על לאון ו5 גיבורי העיר יהיו בחוברת מיוחדת שיפיקו תלמידי שכבת יא' בשלאון.