כרזה שעיצבו תלמידי תיכון "מאיר" תוצג בכל בתי הספר בארץ

תלמידי תיכון "מאיר" זכו במקום הראשון בתחרות ארצית לעיצוב כרזות לעידוד לימודי השפה הערבית ותרבותה. הזוכים: תלמידי כתות ט' לערבית של המורה יעל עזרא, עם הכרזה "ערבות הדדית ואחריות אישית

תלמידי כיתה ט' מתיכון מאיר התמודדו מול מאות עשרות כרזות שעוצבו על ידי תיכונים בכל הארץ. הכרזה שזכתה במקום הראשון תודפס במאות עותקים ותוצג בכל בתי הספר בארץ.
הכרזה שעיצבו התלמידים אביבית בן חיון, כפיר נחום, ליאם חנניה, עדי מגד, שלי דוכמן, תאיר אוחנה וליאל פרידלנד, עושה שימוש בסמלים ורעיונות המשלבים את שלוש הדתות לעידוד סלבנות, אחווה והבנה. בין המוטיבים שניתן לראות בכרזה מופיעות ידיים (המסמלות נתינה, ערבות הדדית וחשיבות שיתוף פעולה עם האחר) פתוחות לרווחה הממחישות את הרצון לתת ולקבל ומסמלות את ההכרה בכך שנתינה ועזרה לאחר מובילה את הפרט והחברה להישגים משמעותיים. צבע הידיים אחיד על מנת לסמל אחדות ללא הבדל בין דת, מין וגזע. קווי המתאר של הידיים מורכבות מהמילה "שלום" בעברית, אנגלית וערבית. בכל יד מצויים מפתחות המייצגים כלים חברתיים (מפתח הפה להידברות, מפתח האוזן להקשבה ומפתח העין להתבוננות באחר). במרכז הכרז מוצב לב ומכיל את הסמלים של שלוש הדתות המונותאיסטיות. רקע הכרזה הוא כחול במטרה להדגיש את האמונה המונותאיסטית באל אחד בשמיים דבר המשותף לכל הדתות. בכתובת גדולה בכרזה נרשם: " ثَلَاثَة أَدْيَان, ثَلَاثَة مَفَاتِيح, سَلَام وَاحِد " / "שלוש דתות, שלושה מפתחות, שלום אחד".

רכזת הערבית בתיכון "מאיר" והמורה ללשון, יעל עזרא סיפר על התהליך שעברו התלמידים וציינה כי בכל שכבה מאמצים התלמידים פרויקט אותו הם מובילים בהצלחה: "בכתות ז' יצרו התלמידים לאחר תהליך למידה מגוון של חמסות מעוצבות אותן הם מכרו ותרמו את הכסף למחלקת הילדים בבית החולים ברזילי. מדובר בחוויה עוצמתית. בכיתות ח' עיצבו התלמידים תפריטים בריאותיים במסגרת שבוע הבריאות הבית ספרי והם הפגינו יצירתיות ומחשבה יוצאת דופן. בשכבה ט' כאמור יצרנו את הכרזה שזכתה בתחרות הארצית ואנחנו גאים בתלמידים ומשבחים אותם. הכרזה הזאת ייחודית ביותר כי אנחנו חלק ממשפחה ישראלית אחת, שהכוח שלה טמון באחדות נטולת אינטרסים אישיים. כדי להשיב אל חיינו את אותה האחדות שאפיינה אותנו מאז ומעולם, עלינו לאמץ את עקרון הערבות ההדדית ולהטמיע אותו בכל תחומי החיים. במונח ערבות הדדית מקופלת המודעות של כל אחד מאיתנו לכך ששולמו ושלום החברה הסובבת אותו אחד הם לטוב ולרע וזה מה שעומד בבסיס התחרות של עיצוב הכרזות וכמובן זה מה שהוביל את התלמידים שלנו בבחירת העיצוב הייחודי שזיכה אותם במקום הראשון. כל העוסק במלאכת החינוך יודע שאחד מקווי היסוד הוא הנושא הערכי ולכן לצד הקניית ערכים, אני וצוות הערבית רצינו להעניק להם כלים מעשיים והדבר בא לידי ביטוי בסמלים המגוונים המופיעים בכרזה. אני רוצה להודות למנהלת בית הספר רחל מויאל שליוותה אותה ומחזקת מאוד את מגמת הערבית. התלמידים הללו הם בכיתה ט', אנחנו מקווים שהרבה מהם ימשיכו למגמת הערבית וילמדו את המקצוע באופן מוגבר של 5 יחידות לימוד, מעבר לנכס האישי יש כאן גם צורך לאומי משמעותי.

כתבות נוספות:  חברת בוני התיכון, מבקשת מבית המשפט, לבטל פרויקט מחיר למשתכן בכרמי גת

רחל מויאל, מנהלת בית הספר הוסיפה: "עשיית התלמידים מדברת בעד עצמה. אני מברכת את צוות מורות הערבית שלי ואת הילדים המיוחדים. בעקבות ההחלטה להשתתף בתחרות החלטנו יחד עם הצוות המקצועי לאפשר לכמה שיותר תלמידים לקחת בה חלק ולכן שילבנו את הכרזות במסגרת ההערכה החלופית וכחלק אינטגרלי מעקרון הלמידה המשמעותית. לאחר דיון משותף של כולנו יחד עם צוות האמנות שסייע רבות הוחלט כי הכרזה הייחודית הזו היא שתייצג את בית הסר ואנחנו שמחים וגאים על ניצחונה".

Facebook Comments