’כנפיים של קרמבו‘ – סניף קריית גת, פותחים שנת פעילות שישית

עדי אמגר: "כשילד עם שיתוק מוחין מניח יד מנחמת על כתפו של החונך שלו שהגיע קצת טרוד לפעולה ומצליח להעלות חיוך על פניו מבחינתי זה רגע מרגש שמייצג את סיפורי החברות הנפלאים שנרקמים פה בין כולם"

השבוע, עשרות פעילי תנועת הנוער 'כנפיים של קרמבו' מסניף קריית גת, חדשים וותיקים, לבושים במדי התנועה ועם המון גאווה בלב, הגיעו לפעולת הפתיחה של הסניף שמתארח בתיכון שלאון.

ההתרגשות הייתה בשיאה והציפייה – לשוב ולהיפגש האחד עם השני לאחר חודשי החופש הייתה גדולה.

דקות ספורות לפני שהחניכים הגיעו לפעולת הפתיחה, דקות ההתרגשות שלפני בואן של ההסעות, גרמו ללב ולבטן להתרחב ולחיוך לא לרדת מהפנים. כשסוף סוף ההסעות הגיעו, החניכים המחויכים ירדו מהן הישר לזרועותיהם של החונכים המלווים אותם שהיו נרגשים ושמחים שהם חוזרים למקומם האהוב לשנה חדשה. ניכר היה שהם התגעגעו האחד לשני.

לבושים במדי התנועה וכמיטב המסורת הקרמבואית, החלו הפעילים לצעוק את המוראלים, אותם שירי פתיחת פעילות שכולם מחכים להם כל כך. סוג של קריאות שמחה משולבות בקטעי שירה שחוזרים על עצמם שוב ושוב עד שמתעצמת בכולם תחושת ה"ביחד". שירים שאיתם מגיע הקול הצרוד, הדמעות המרגשות והחיבוקים.

המוראלים ומשחקי הגיבוש הסתיימו. החניכים מלווים בחונכים שלהם ובמדריכים, התחלקו לקבוצות והחלו את פעילות תחילת שנה המשותפת שלהם.

עדי אמגר, 17, רכזת התקשורת של הסניף מסכמת את הפעולה: ”שנה שעברה הייתי חונכת והשנה, אני רכזת תקשורת. זה תפקיד חדש בשבילי, שמאפשר לי לחוות ולהתחבר להרבה רגעים מיוחדים ומרגשים שמתרחשים בסניף. השנה ראיתי את הפעולה בצורה אחרת – קצת שונה. אם בשנה שעברה הייתי רק בפעולות של הקבוצה שלי, השנה…פשוט הסתובבתי בין הקבוצות וחוויתי קצת מהכול, וזה היה מדהים. כשילד עם שיתוק מוחין מניח יד מנחמת על כתפו של החונך שלו שהגיע קצת טרוד לפעולה ומצליח להעלות חיוך על פניו מבחינתי זה רגע מרגש שמייצג את סיפורי החברות הנפלאים שנרקמים פה בין כולם".

בסיום הפעולה, הייתה הרגשה כזאת שהזמן חלף מהר מדי. כולם באו במטרה משותפת – לקבל כל אחד באהבה ובזרועות פתוחות, ובעיקר, ליצור ביחד מקום ומשמעות לכל אדם.

סניף קריית גת, פועל בתיכון שלאון , בימי שלישי ורביעי בין השעות 17:00-20:30.