כנס רדיו מקומי התקיים השבוע בבית רחל

הכנס הציג את החוזקות שיש לרדיו הקהילתי-חינוכי בעיר ושולבו בו הרצאות ופאנל של בוגרי רדיו קול גת.

פאני עיני

פאני עיני

דר נועם פיינהולץ

ד"ר נועם פיינהולץ

תלמידי מגמות התקשורת של תיכון "מאיר" וקרית החינוך גרוס התכנסו באולם בית רחל יחד עם נציגים מאגף החינוך בעיר ומרשת המתנ"סים והשתתפו בכנס יום עיון שעסק בפעילות רדיו קול גת 106 FM במעמד ראש העיר, אבירם דהרי, המפקח הרשותי מטעם מנהל חברה ונוער מאיר מלכה ומנהלי בתי הספר.

את הכנס פתחה מי שניהלה את הרדיו בעבר וכיום מלווה את העבודה השוטפת, פאני עיני אשר בירכה את המשתתפים. את הכנס הנחו בחן וכישרון הודיה מיארה ודוד בן שטרית.
בפתיחת היום הרצה לנוכחים ד"ר נועם פיינהולץ, ראש מסלול רדיו במכללת ספיר ובעבר כתב ומפיק במחלקת התרבות של גלי צה"ל. ד"ר פיינהולץ שעשע את הנוכחים עם סיפורים מרתקים מעולם הרדיו ודיבר על האחריות שיש בידי כל עובד במערכת רדיו ותקשורת בכלל: "עבורי רדיו מתבסס על שלושה מושגים עיקריים – דמיון שניתן להפגין באמצעות הרדיו, חופש שיש לאדם עם מיקרופון והאחריות המוטלת עליו".

ראש העיר, אבירם דהרי, חיזק את דבריו של ד"ר פיינהולץ והדגיש כי הלמידה ברדיו החינוכי- קהילתי 106 FM היא הזדמנות מצויינת עבור צעירי קריית גת להבין שלמילים יש משמעות ועוצמה: "ניתן לעשות שימוש במילים ובעוצמה שלהן למטרות שונות, אנחנו רואים הרבה מקרים שמילים הורסות ומזיקות אני מבקש מכם ללמוד לדעת כיצד להשתמש במילים ולעשות טוב לקהילה שלכם ולחברה. היופי ברדיו הוא שניתן לפרש את הדברים הנאמרים בו ויש מקום רב ליצירתיות ודימיון, דברים שלעיתים חסרים בימינו ועל כן אני מאחל לכולכם המשך של שפע יצירה ושתוכלו באמצעות המילים להשפיע וליצור מציאות חיובית, ברוכים תהיו".

IMGP8550המפקח הרשותי מטעם מנהל חברה ונוער, מאיר מלכה הודה לראש העיר על ההשקעה ברדיו קול גת 106 FM וציין כי בעוד בערים אחרות הוקמו תחנות רדיו חינוכיות הן נסגרו בשל חוסר השקעה ואילו בקריית גת הודות להשקעת העירייה ורשת המתנ"סים בניהולם של אמיר בן שמחון ורבקה בוזגלו, הרדיו הולך ומתעצם. מלכה ציין את עבודתן הייחודית של פאני עיני ושל מנהלת הרדיו כיום ענת הנקין ועל שיזמו את הכנס.

במרכז היום התקיים פאנל בו לקחו חלק בוגרי הרדיו כינר מולאי, הדס יחיא, ויקה דינקין, מזל פרץ, אביבית אמויאל ושמעון רויטבורד. את הפאנל הנחתה שירן מיארה, בוגרת מגמת התקשורת של בית הספר גרוס ורדיו קול גת וכיום עורכת ומפיקה ברשת א' של קול ישראל. בוגרי הרדיו הציגו את עצמם ומה הם עושים כיום ובעיקר דיברו על תרומתם של רדיו קול גת להעצמתם, העלאת הביטחון העצמי שלהם, לתרומתם לקהילה ועוד.

את הכנס נעל יוסי זילברמן (עד לא מזמן כתב חדשות 2 ), שגדל והתחנך בקריית גת והתחיל את דרכו בתחנת הרדיו החינוכי ואף ניהל את רדיו קול גת למשך תקופה: "ברגע שאתה לוחץ על הכפתור והאור האדום נדלק אתה באוויר. ואז אתה קולט שזה לא רק שזה אתה והמיקרופון, זה אתה ועוד המון אנשים וכך גודל האחריות. בתור מישהו שלמד פה בעיר לחזור לקריית גת היה בשבילי זכות, הגעתי ב2006 כשהרדיו היה די מקרטע וזאת הייתה חוויה בשבילי. הרדיו זה כלי נהדר שיכול לעזור לכם, ליכולות שלכם, העצמה, העלאת הביטחון, זה רק חלק מהדברים שהרדיו נותן לכם הרבה כלים להמשך".

ענת הנקין מנהלת רדיו קול גת ציינה בתום הכנס כי צוות הרדיו נערך בימים אלו למשדרי החורף: "אנחנו ממשיכים ליצור ולחדש בתחום הפינות והתוכניות הייחודיות ולהוות בית אמיתי לתלמידים הצעירים שמבקשים ללמוד על המדיה ולהתנסות בשידורים חיים, צפוי לכם חורף חם במיוחד ברדיו קול גת 106 FM".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.