ילדי הגנים ובתי הספר חגגו בהתרגשות את מעמד הקהל

ילדי הגנים הגיעו למעמד המרגש שהתקיים בהיכל הספורט של תיכון רבין ונהנו מחוויה יחודית של שירה, ברכות, דברי תורה, ריקודים ותקיעת שופר במעמד הרבנים הראשיים לקריית גת, הרב משה הבלין והרב שלמה בן-חמו, ראש העיר, אבירם דהרי והממונה על הגנים רבקה בוזגלו.

ילדי הגנים במעמד הקהל | צילום: מוריס חתן

ילדי הגנים במעמד הקהל | צילום: מוריס חתן

מעמד הקהל בתי ספר

מעמד הקהל בתי ספר | צילום: מוריס חתן

מצוות הקהל כפי שכתובה בספר דברים היא ציווי לאסוף, להקהיל את כל עם ישראל העולים לרגל לבית המקדש במוצאי שנת השמיטה. כיום מציינים את המעמד החגיגי אחת לשבע שנים אחרי שנת השמיטה, לזכר ההתקהלות בבית המקדש ולציון איחוד העם. לקול שופרות ושירה בירכו כבוד הרבנים בן-חמו והבלין את הילדים והצוותים החינוכיים וציינו את מעלתם של ילדי קריית גת. ראש העיר, אבירם דהרי ציין כי חגיגת מעמד הקהל היא כבוד גדול לעיר קריית גת ואיחל לנוכחים "שתמיד תהייה שמחה בלבבכם".

בטקסים השתתפו ילדי חובה וטרום חובה בחינוך הממלכתי-דתי, ילדי גן חובה בחינוך הממלכתי. גם תלמידי בתי הספר הממלכתי-דתי בעיר ערכו טקס הקהל מרגש וחגיגי שהתקיים בתחילת השבוע בהיכל אדית. הילדים, שעברו הכנה מקדימה בגנים, הכינו ועטו כתרים על ראשם, שרו ורקדו יחד עם מנחה האירוע, הרב מוטי ועקנין. יו"ר דירקטוריון רשת המתנ"סים והממונה על הגנים, הגברת רבקה בוזגלו פתחה את הטקס בדברי הסבר על המעמד הייחודי והודתה לכל העוסקים במלאכה: אגף הביטחון אשר דאג לאבטח את הגעתם וחזרתם לשלום של הילדים למוסדות הלימוד, מרכז מריאן ומחלקת הגנים במרכז, רשת המתנ"סים, המחלקה לתרבות יהודית ולמפקחות משרד החינוך קרן סרוסי ודפנה אייזקס.

לקראת תום הטקס התכנסו הילדים תחת טליתות פרושות מעל ראשיהם לשמע קול שופרות ולציון המעמד המכובד.

בקרו בפייסבוק

 

כתבות נוספות:  חוק הפונדקאות: ונהי בעינינו כחגבים