ילדי גני החובה מבקרים במוזיאון עומר

זה מס' שנים שילדי גני החובה בעיר פוקדים את מוזיאון הילדים בעומר, במסגרת תכנית פעילויות ההעשרה השנתית הפועלת בגני הילדים בעיר.

גם השנה מפעיל מרכז מריאן את התכנית בגני הילדים,במסגרתה ביקרו השבוע, ילדי גני יפתח בעיר (גן חובה), במוזיאון ולמדו על תהליכי יצירה, אמנות ומדע.

IMG-20160120-WA0010

במוזיאון עומר לקחו הילדים חלק בפעילויות שונות בהן: גן הפסלים בו מתאפשר מפגש ראשוני חוויתי עם פסלים וגילוי "הסיפור" הניצב מאחוריהם. הילדים גם יצרו פסל קבוצתי גדול. בהמשך ביקרו הילדים באוסף מכוניות ותערוכת הגלגל הכולל פריטים עתיקים. הביקור במוזיאון שולב במצגות אינטראקטיביות שאפשרו חווית למידה חוייתית.

כחלק מהביקור משתתפים הילדים בסדנאות יצירה ייחודיות בהשראת האמן ז'אן דוד ויחד יצרו דימויים חזותיים מן הטבע באמצעות צביעת שכבות בצבעי פסטל ושמן. במסגרת גלריית האמנות במקום לומדים הילדים מהי תערוכת צילום ואף לומדים על מנהיגים בראי הצילום.

IMG-20160120-WA0008

מנהל מרכז מריאן, יואל רחמים הסביר כי יוזמת הביקור במוזיאון מצטרפת ליוזמות רחבות וכוללות להעשרת ילדי הגנים בקריית גת: "אנחנו שמחים להרחיב את סקרנותם של ילדי הגנים באמצעות תוכנית ההעשרה שיזמנו בשיתוף עיריית קריית גת ובמעורבותם של ההורים. כ-20 גנים (למעלה מ-700 ילדים) צפויים להשתתף בתוכנית ולבקר במוזיאון".

ההורים המלווים בירכו על היוזמה וקרן ערוסי, המפקחת על הגנים בקריית גת, ציינה: "המוזיאון מציע פעילויות מגוונות ומעניינות אשר מתאימות לשלב ההתפתחותי של כל קבוצת גיל המגיעה אליו בזכות פעילויות שמעוררות סקרנות ללמידה. הילדים נהנים ומתעורר אצלם רצון להיחשף לעוד פעילויות תרבות. ישר כח לעוסקים במלאכה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.