יום מיצוי זכויות למבוגרים יוצאי אתיופיה

IMGP7613עשרות יוצאי אתיופיה התכנסו השבוע בסניף קריית גת של המוסד לביטוח לאומי בניהולו של מר יואב יחזקאל ולקחו חלק ביום העיון למיצוי זכויותיהם. ברחבי הארץ נערכים ימי מיצוי זכויות ליוצאי אתיופיה במסגרת תכנית העבודה של אגף יעוץ לקשיש בביטוח הלאומי.

במהלך יום העיון נחשפו הנוכחים למידע בנושא חוק זקנה ושארים שניתן על ידי עופרה רייס, מנהלת מחלקת זקנה. כמו-כן קיבלו הנוכחים מידע לגבי חוק סיעוד והנגשת השירות למוסד לביטוח לאומי לצורך בירור IMGP7578ענייניהם ומיצוי זכויותיהם. יפה תספאי קליינר מרכזת המחלקה לייעוץ לקשיש בביטוח הלאומי, הסבירה כי בתום היום יילקחו פרטיהם של המעוניינים בכך על-ידי המתנדבים הפועלים במסגרת הייעוץ לקשיש ופקידי הסניף בכדי לתת מענה פרטי ומקצועי לכל אחד ואחת.

את יום העיון פתח מנהל סניף הביטוח הלאומי בקריית גת, יואב יחזקאל, אשר בירך את הבאים והסביר על אופן הליווי של האוכלוסייה המבוגרת. מנהל תחום ייעוץ לקשיש רחובות, חיים שוורץ, בירך גם הוא את הנוכחים וציין כי נעשים כל המאמצים למצות את זכויותיהם של בני העדה במסגרת החוק.
IMGP7612
ראש העיר קריית גת, אבירם דהרי, הגיע ליום העיון והדגיש את כבודם של מבוגרי הקהילה כאחד מאבני היסוד של הקהילה וציין כי רווחתם היא חיונית למען יציבות הקהילה. סגנית ראש העיר, שלומית סהלו, ציינה כי בקריית גת אוכלוסיית יוצאי אתיופיה מטופלת היטב ולא מחסירים דבר מהקהילה, ילדים ומבוגרים כאחד.

במסגרת יום מיצוי הזכויות חברו יחד גורמים נוספים בקהילה בהם היחידה לזקן בניהולה של אסתר סלמה וצוות העובדים הסוציאליים, מוקד הקליטה בהובלתו של יניב וובט ופעילים קהילתיים נוספים.

 

כתבות נוספות:  נעצר תושב קריית גת על גידול וסחר סמים במושב סמוך לקריית גת