יום הנאומים בבית ספר יד יצחק בסימן קריית גת בת 60

כבכל שנה ובמסגרת העשייה הייחודית של בית הספר, התקיים יום הנאומים בבית ספר יד יצחק. השנה הוקדשו הנאומים והשיח לנושאים הקשורים לעיר קריית גת ולציון 60 שנים להיווסדה. ההרצאות לוו במצגות שהוכנו על ידי התלמידים ובסופן ניתן משוב על ידי השומעים והמרצים.

IMGP9570בנאומים נכחו ראש העיר אבירם דהרי, המפקחת העירוני מטעם משרד החינוך דליה בן שבת, יו"ר דירקטוריון רשת המתנ"סים רבקה בוזגלו, מנהל המרכזים הקהילתיים שלומי בן שושן, נשיא רוטרי קריית גת, חזי בן יעקב, מנהלת בית הספר עדי חסנו והמנהלת לשעבר נורית ראובפוגל.

יום חוויתי ומהנה התקיים היום בבית הספר יד יצחק ונפתח בנאום ייחודי באולם הספורט הבית ספרי ועסק בקריית גת כעיר קולטת עליה. לאחר הפסקה פעילה התכנסו כל תלמידי בית הספר בכיתות ונהנו מסדרת נאומים מרתקים שהועברו על ידי צוותים של תלמידים בהם נואמים ותומכי מצגות. בין הנאומים: אנדרטאות בקריית גת, סמל העיר, בית ספר יד יצחק, יצחק צ'יזיק, קריית גת מעיירת פיתוח לעיר תעשייה ועוד. חלק מתלמידי כיתה ה' ו-ו' נאמו בשפה האנגלית וכן נערך נאום מיוחד על בית הספר עצמו בשילוב קטעי וידאו מצולמים וערוכים.

ראש העיר, אבירם דהרי, התרשם מאוד מיכולתם של התלמידים לעמוד בפני קהל ולנאום וציין לטובה את שליטתם בחומר ואת עובדת החקר שביצעו בעקבות נושאי הנאומים שנבחרו. נשיא רוטרי, חזי בן יעקב, הוסיף ואמר כי רוטרי קריית גת ממשיכה לעודד ולקיים את תחרויות "רוטרי הנואם הצעיר" על מנת לחזק את תרבות השיח והדימוי העצמי בקרב תלמידי העיר.

מנהלת בית הספר, עדי חסנו, הדגישה כי בכל כיתה ניתנות במהלך היום שתי הרצאות בכל שכבות הגיל וזאת כחלק ממערך למידה רב שנתי: "יש לנו תפיסה חינוכית ברורה בבית הספר ואנו שואפים כי כל ילד שלומד ביד יצחק יתנסה לפחות פעם אחת בנאום אל מול קהל. זה קורה במסגרת ימי הנאומים אך גם לאורך כל השנה ובפני קבוצות גדולות, קטנות ומגוונות. אנו רואים בכך חשיבות אדירה ליצירת ביטחון בקרב התלמידים, חיזוק השפה העברית, עבודה בצוות וגם פיתוח כישורים לתרבות דיון ושיח בכתות הלימוד ומתן משוב בצורה מנומסת ובונה. אני רוצה לציין גם את שיתוף הפעולה שיש לנו מצד ההורים שמסייעים לתלמידים בבית בהכנת הנאומים והמצגות".

כתבות נוספות:  כל הסיבות לאכול פטרוזיליה המולטי ויטמין מן הטבע- 7 דברים שלא ידעתם על פטרוזיליה

הורי התלמידים שהגיעו לבית הספר התרגשו עד מאוד ובירכו את הצוות החינוכי על ההשקעה והיוזמה ואף ציינו כי הם מופתעים לטובה מהעובדה שכל התלמידים בכיתה ישבו והאזינו בקשב רב לנאומים ואף הפנו שאלות וציינו אילו דברים חדשים למדו במהלך היום.

מפקחת בית הספר, דליה בן שבת הוסיפה: "אני שמחה לראות את ההתקדמות וההתפתחות של יום הנאומים. אם פעם העזרים של הילדים היו בריסטולים הרי שהיום הכל ממוחשב ומסייע בהעברת המסרים. אני מודה לתלמידים על הנאומים המרתקים ונוכחת לראות כי יהיה לנו דור מצויין של מנהיגים, שיוכלו לעמוד מול קהל בעתיד ואני מברכת של שיתוף הפעולה בין בית הספר להורים".

IMGP9583