יום הוקרה והפגה לילדים המיוחדים מכולם

בשבוע שעבר ציינו בקריית גת באירוע מיוחד במינו יום הוקרה והפגה לילדים המיוחדים מכולם – ילדים בעלי צרכים מיוחדים ובני משפחותיהם. האירוע, שנקרא "האלופים של קריית גת", יצא לפועל הודות לשיתוף פעולה בין המרכז למשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים, מרכז מריאן לגיל הרך ולמשפחה, רשת המתנסים, אגף הרווחה ואגף נגישות וצרכים ומיוחדים.

11960129_918738838193716_2313777407953128283_nאבישגבמסגרתו, נהנו 570 הילידים המיוחדים ובני משפחותיהם משלל תחנות מוטוריות אתגריות, כדוגמת טיפוס על קורה, אומגה, מתנפחים ועוד תחנות רבות ומגוונות, אשר כולן נגישות ומתאימות גם לילדים בעלי לקויות מורכבות.
מלבד הסבת הנאה לילדים, ביקש ההפנינג גם להעלות את המודעות העירונית לילדים עם צרכים מיוחדים ולהרחיב את הסובלנות. בתוך כך, לווה ההפנינג בפרסום חסר תקדים ברחבי העיר, בו הופיעו בפנים גלויות הילדים המיוחדים מהעיר, שהוצגו לראשונה בראש חוצות וכמקור לגאווה תחת הכותרת "האלופים של קריית גת". גם מתחם פארק הנבל, בו התקיים ההפנינג, נתחם בשלטי חוצות לכל אורכו, ובו הופיעו תמונותיהם של קרוב ל100 ילדים בעלי צרכים מיוחדים תושבי העיר והסביבה, שוב תוך ציון שמם ותחת הכותרת "אלופים", כיאה לילדים גיבורים, המתמודדים מידי יום עם אתגרים רבים ומתקדמים כנגד כל הסיכויים. בנוסף, לווה הפנינג ביום שידורים מיוחד ברדיו המקומי, בו התראיינו הורים ואחים לילדים עם צרכים מיוחדים, ששיתפו בסיפור שלהם ובחוויית הגידול של ילד מיוחד.
קשה לתאר במילים את תחושת הגאווה שחשו הילדים המיוחדים כשצפו בתמונותיהם מתנוססות בגדול במתחם הפנינג, את ההתרגשות הרבה שאחזה בהם כשהבינו שהמתחם נגיש עבורם וכי יש באפשרותם ליהנות מכל המתקנים ואת תחושת האושר והסיפוק מעצם היום המיוחד שהוקדש להם נתן להם לחוש שאינם שקופים ושהם חלק מכולם.
כתבות נוספות:  נעצר חשוד בעבירת מין בקטינים בקריית גת