יוזמה ראשונה של השדולה לצדק חלוקתי

יוזמה ראשונה של השדולה לצדק חלוקתי: תקצוב דיפרנציאלי לרשויות מקומיות. ראשי השדולה ח"כ פרופ' יוסי יונה, ח"כ מיקי זוהר וח"כ אורלי לוי אבוקסיס: "היוזמה באה לפצות על אי שוויון חמור במשאבי הרשויות המקומיות"

מיקי זהר

ח"כ מיקי זהר

יוזמה ראשונה של השדולה לצדק חלוקתי בכנסת: שיטת תקצוב דיפרנציאלית לרשויות המקומיות. יושבי ראש השדולה לצדק חלוקתי בכנסת ח"כ פרופ' יוסי יונה (המחנה הציוני), ח"כ מיקי זוהר (ליכוד), ח"כ אורלי לוי אבקסיס (ישראל ביתנו) קיימו היום מסיבת עיתונאים מיוחדת בנושא בהשתתפות ראשי רשויות מכל רחבי הארץ.

ראשי הרשויות הציגו בפני חברי הכנסת את הנתונים, על פיהם 56% מאוכלוסיית המדינה מתגוררת ב-113 רשויות המוגדרות "עניות", בעוד 38 רשויות עשירות מקבלות תקציבי עתק מהמדינה. ראשי הרשויות קראו לשר האוצר ולשרי הממשלה לתקן את העוול ההיסטורי ולהחיל תקצוב דיפרנציאלי על הרשויות המקומיות, באופן שיאפשר לכל ילד במדינה לקבל מה שמגיע לו על פי צרכיו.

ראשי השדולה ח"כ פרופסור יוסי יונה (המחנה הציוני), ח"כ מיקי זוהר (ליכוד), ח"כ אורלי לוי אבקסיס (ישראל ביתנו) מסרו:
"אנו מברכים על היוזמה הזו ורואים בה מרכיב חשוב בפעילות שנועדה להבטיח צדק חלוקתי בישראל.
יוזמה זו באה לפצות על אי שוויון חמור במשאבים העומדים לרשותן של הרשויות המקומיות בישראל.
היוזמה באה לעשות זאת באמצעות שינוי המשאבים הניתנים למדינה על ידי הרשויות כך שככל שהרמה הכלכלית של הישוב נמוכה יותר והוצאותיה על חינוך ורווחה גדולות יותר, יוקצו לה משאבים גדולים יותר על ידי המדינה.
זו היא אחת היוזמות של השדולה לצדק חלוקתי בכנסת בשיתוף רה״ע ירושלים ניר ברקת לקראת יוזמות רבות שיקודמו בתקופה הקרובה"

כתבות נוספות:  סיכום חגיגת ל"ג בעומר באמת ושלום