יגאל וינברג מתמודד למועצת העירייה

יגאל וינברגר בן 35 תמיד ידע שחייו לא יהיו שגרתיים. כבן להורים שעלו מרוסיה בשנות ה-70 ונתקלו בכל קשיי העלייה האפשריים – שפה, תרבות, כלכלה הוא זכה לבית חם ואוהב אבל הצורך של ההורים בפרנסה הוביל אותו כבר מגיל צעיר להיות עצמאי. זיכרון ילדות של ילד בן חמש שהולך וחוזר מהגן לבד מלווה אותו עד היום. הוא גדל כאן בקריית גת ולכאן חזר לאחר דרך ארוכה שבה השפיע ושינה מחשבות ודעות של בכירי הממשל בישראל.

למה פוליטיקה?
לאחר מעל לעשור של עשייה חברתית ופוליטית גמלה בליבי ההחלטה להתמודד למועצת העיר קריית-גת. בתור יליד העיר, אותה אני אוהב בכל מאודי פעלתי ללא לאות על מנת לקדם, לפתח וליצור למען העיר שלנו:
הקמתי עמותה שנותנת מענה לתושבי העיר ולבני הנוער כבר מעל לעשור, הקמתי את הדף החברתי לב קריית גתי המונה מעל ל-18 אלף חברים על מנת לתת במה לכולם והובלתי עשרות פרויקטים חברתיים לאורך השנים.
לאורך הדרך הספקתי לצבור ניסיון פוליטי במשרדי הממשלה השונים בהם עבדתי, בקמפיינים שהרצתי והמנהיגים השונים אשר זכיתי לקחת חלק לצדם וללמוד מהם רבות.
מהילדות ועד היום העיר הזו העניקה לי המון. ועכשיו אני מרגיש כי זו חובתי להעניק לה בחזרה. כשפתחתי את משרדי בעיר שאלו אותי שותפים לעולם העסקי-
"למה קריית גת? כבר נגעת בפוליטיקה הארצית
עניתי להם שבגלל שזהו המקום הטבעי מבחינתי ושתמיד אעדיף להעסיק עובדים וליצור שותפויות עסקיות עם בני עירי. כנבחר ציבור אני רואה את עצמי ממשיך לתרום מהניסיון והידע שצברתי לאורך השנים מתוך המערכת ומחוצה לה ובצורה משפיעה יותר וממוקדת.
העיר קריית גת ניצבת בפני אתגרים רבים ושינויים גדולים. תושבי העיר בני גילי ואחרים מרגישים כי משהו חסר, ישנו חלל מסוים. אך גם שיש צורך להשקיע ולשפר את מה שישנו היום.
אני מאמין שעלינו להפעיל את הדמיון והיצירתיות על מנת לקדם את העיר ואת איכות חיי התושבים.

לסיכום אומר יגאל כי יש לי את הדרך, הרצון והיכולת להביא משהו נוסף.אולי טיפה שונה, בעזרת היצירתיות שלמדתי לעבוד איתה וכמובן העבודה הקשה כי בעצם אין דרך אחרת.
ברצוני לאחל בהצלחה לכל שאר המתמודדים, ורק להביע את הערכתי ותודתי לכל אותם האנשים שבחרו לעמוד לצידי לאורך כל הדרך.