טקס סיום קורס חוס"ן למתנדבי איחוד הצלה סניף קרית גת

השבוע התקיים טקס סיום של מתנדבי חוס"ן לאחר קורס הכשרה שערך כחודש וחצי בו הוכשרו 25 חובשים של איחוד הצלה והוסמכו כמתנדבי חוס"ן לעזרה ראשונה נפשית עד להגעת מתנדבי חוס"ן בכיר, בוגרי הקורס הם מתנדבים פעילים כחובשים באיחוד הצלה מסניף קריית גת וישובי הסביבה.

יחידת חוס"ן (חירום וסיוע נפשי) נוסדה בכדי לתת מענה ראשוני למקרי פוסט טראומה שנלווים למקרי החירום אליהם מוזעקים מעל 5,000 מתנדבי איחוד הצלה כגון, התאבדויות, פיגועים, מוות בעריסה ומקרים טראגיים נוספים בזמן אמת ברמת השטח כמענה משלים למענה הרפואי, ובנוסף במידת הצורך למתנדבי הארגון הנחשפים למראות קשים.

היחידה מנוהלת מקצועית על ידי הפסיכיאטר, ד"ר גארי קווין ומעשית על ידי גב' מרים באלין, גב' ריקי רבינוביץ ומר אבי שטיינהרץ ומורכבת מבעלי מקצוע כגון עובדים סוציאלים, פסיכולוגים, פסיכיאטריים ואנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש שמתנדבים ביחידת חוס"ן בכיר.
שלומי בדיחי ראש סניף קרית גת מסר:
"הקורס הזה היום שהגיע לסיומו לא פחות חשוב בעיניי מקורס עזרה ראשונה, היינו עדים כאן בקרית גת למקרים קשים שהצריכו מתנדבי חוסן ולא תמיד ביקשנו כי ידענו שמתנדבים יעזבו הכל ויצאו אלינו במיוחד גם מערים מרוחקות ולא תמיד רצינו להטריח.
לפני שנתיים בדיוק במוצאי שבת, נהרגו בתאונת דרכים קשה בכביש 40 צומת עוזה שני ילדים בני 18 ו 15 שאיבדו שליטה על רכבם ואנחנו כחובשים הגענו למקום וראינו מראות קשים שבקושי התמודדנו איתם, היינו צריכים להתעסק עם ההורים של הילדים, וחלק מהצוותים הרפואיים שהכירו את הילדים פשוט כבר לא יכלו לעמוד בזה, הזמנו את צוות חוס"ן לעיר ב-12 בלילה והגיעו וישבו שעות עם מתנדבים שלנו ומתנדבים מארגונים אחרים עד השעות הקטנות של הלילה.
אני רוצה להודות להנהלת איחוד הצלה על פתיחת יחידת חוס"ן בקרית גת, לסמנכ"ל לייזר היימן שהגיע במיוחד לטקס סיום, לגברת מרים באלין מנהלת יחידת חוס"ן, למדריכי הקורס אבי טננבאום והדס פלג".