טקס האזכרה השנתי לפ"ז חללי גדוד 33 מחטיבת אלכסנדרוני

כמידי שנה, בנר שני של חנוכה, התקיים טקס הזיכרון לחללי חטיבת אלכסנדרוני שלחמו ונפלו בקרבות מלחמת העצמאות על עיראק אל מנשייה, המשלט ותל עירני.

מדליקים את נרות החנוכהIMG_20151207_120822הטקס התקיים בנוכחות ניצולי הקרבות בהם יו"ר עמותת אלכסנדרוני יעקב מרקוביץ ומשפחות הנופלים, לרגלי אנדרטת הזיכרון שפיסל סול בסקין סמל מחלקה ולוחם בחטיבה. לאחר טקס אמירת קדיש, תפילת אל מלא רחמים, תפילת יזכור והנחת זרים התכנסו המכובדים בהיכל אדית יחד עם תלמידי שכבה י' בתיכוני העיר והשתתפו בטקס מכובד שהוכן כמסורת השנים האחרונות על ידי תלמידי קרית החינוך ע"ש גרוס במעמד חברי העמותה, ראש העיר, אבירם דהרי וחברי מועצת העיר ציון טליגאוקר ושי זולדן.

בטקס הושמעו דברי שיר ואומר ונציג העמותה, צבי הניו נשא דברים ואף הקריא את מכתבו של אחד הנופלים, צ'רלי נומיס ז"ל. לאחר מכן הזמין את בנו, מירון נומיס, לשאת דברים ולספר את סיפור הקרב הנודע והקשה: "ההנצחה בקריית גת הפכה להנצחה רצופת שנים הודות להירתמות עיריית קריית גת, מר ישראל אליאס, אגף החינוך בהנהלת זהבה גור ובתי הספר ועל כך אנו מודים לכם ולעמותת אלכסנדרוני ומפעל איסכור. אנו נזכור בגאון את החיילים והנופלים על גבורתם כולם, יהי זכרם ברוך".

במהלך הטקס הוקרנו על גבי מסך שמותיהם של הנופלים – פ"ז הלוחמים שניספו בקרב וכן הוקרן סרט מרשים ומרגש המלווה את קריית גת בשנותיה הראשונות וסקר את התפתחותה לאורך השנים עד ימים אלה.
מנהל קרית החינוך ע"ש גרוס, עוזי פרץ הדגיש בדבריו את מחויבות בית הספר להמשיך ולהנחיל לדורות הבאים את רוח ההתנדבות והגבורה של לוחמי אלכסנדרוני והוסיף: "סיפורה של הפלוגה הדתית שחרפה נפשה במלחמת מגן למרות הנחיתות המספרית ממחיש את אמונת הלוחמים. תוצאות הקרב המר ידועות לכולנו אך במותם ציוו הם לנו את החיים, זוהי ארצנו, זוהי עירנו קריית גת ואנחנו כאן כדי להמשיך. אנו ממשיכים לשאת את הלפיד ולהעביר אותו לבני הנוער שלנו על מנת שאתם תזכרו כי האור מסלק הרבה מן החושך, יהיה זכרם ברוך".

כתבות נוספות:  קריית גת: בנייה למגורים בלי נדל"ן מניב פגיעה באיכות החיים
בקרו בפייסבוק