טיולים בחג שבועות

בקרן קימת לישראל נערכים לקליטת מאות אלפי המטיילים בפארקים וביערות קק"ל, הפתוחים לציבור ללא תשלום

מלבד כניסה חינם לכל היערות, מציעה קק"ל לציבור הרחב גם שלל סיורים, אירועים וטיולים לכל המשפחה

יערני קרן קימת לישראל כבר נערכים לקליטת מאות אלפי מבקרים ביערות ובאתרי קק"ל במהלך חג השבועות. בקק"ל מזמינים את הציבור ליהנות מחניוני הפיקניק, שבילי הליכה למשפחות ולמיטיבי לכת, לרכיבה בשבילי אופניים ודרכי הנוף.

קק"ל מזמינה את הציבור לטייל ברוח החג:

(חג מתן תורה) מסלולים בעקבות סיפורי התנ"ך: תל עזקה וסביבתו נלחמו צבאות היהודים והפלישתים, בתל צרעה, מקום מושבו של שמשון ימתין לכם סיפור מרתק של בגידה וגבורה, ביער יתיר שבדרום תוכלו להתוודע אל סיפורן המרתק של ערי המקלט ובעין יזרעאל תוכלו לדמיין את צבאותיו של שאול החונים בעמק לקראת הקרב ולחזור לסיפור הטראגי בו שאול נופל על חרבו בשל התבוסה.

(חג המים) מסלולי מים: בצפון הארץ – עין עקוב, עין פיק, עין שוקק ועדין מודע, במרכז הארץ – מעיינות הסטף, שביל המעיינות, עין חינדק, עין לבן ועין למון, ובדרום – נתיב המעיינות שבאזור בקעת צין.

(חג הביכורים) מסלולים עם בוסתנים: את הבוסתנים היפים ביותר תוכלו למצוא בסטף שבהרי ירושלים, בפארק איילון (קנדה) ובנחל אלכסנדר.

יערני קק"ל מבקשים לציין כי יערות ואתרי קק"ל פתוחים לציבור הרחב בחינם בכל השנה ומבקשים לשמור על הניקיון ועל כללי הזהירות באש

אירועים חגיגיים יערכו באתרים הבאים:

הפנינג שבועות סביבתי בחווה החקלאית באשדוד, יום שני, 29 במאי בשעה 16:30. קק"ל ואיגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד יקיימו הפנינג שבועות חגיגי וסביבתי למשפחות עם ילדים. בתכנית: הפעלות מוסיקליות, ריקודים ומשחקים. יש להגיע עם חולצות לבנות.

חגיגת הקציר בסטף, יום שלישי, 30 במאי בשעה 11:00. חוגי הסיירות של קק"ל ע"ש אורי מיימון מזמינים משפחות אוהבות לכת עם ילדים לסטף לחגוג את חג השבועות. בתכנית: טחינת חיטה באבני רחיים קדומות, הכנת פיתות ותה על מדורה, הכנת גבינות בשיטה המסורתית, פינות יצירה, הכנת קוסמטיקה טבעית, זחילה רטובה בניקבת מעיין ועוד. הכניסה חופשית.

חוגגים ביכורים במוזיאון העמק, 31.5-1.6, בין השעות 10:00-16:00.

מוזיאון העמק בשיתוף קק"ל יקיימו הפעלה למשפחות במוזיאון בקיבוץ יפעת בנושא: לחם חלב ודבש. בתכנית: הפעלות לילדים, סדנאות חגיגיות ומיוחדות, סיורים במוזיאון, והכל באווירה כפרית בטעם של פעם מול נופו הקסום של עמק יזרעאל.

בהרשמה ובתשלום 20 שקלים: goo.gl/jOmNAd
סיור מזמר ביער בן שמן, יום רביעי, 31.5, בשעות 11:00, 14:00, ו-17:00.

סיור מיוחד לכבוד חג השבועות. מדריך מזמר עם אקורדיון ילווה את המטיילים באתרים הקסומים של יער בן שמן, בליווי שירי ארץ ישראל הישנה והטובה. הטיול בהליכה ברמת קושי קלה המתאימה לכל המשפחה (אך לא לעגלות ילדים). משך הסיור כשעתיים, בהרשמה וללא תשלום.