טוב שכן קרוב

קריית גת ציינה השבוע את חג השכנים ברחבת ירמיהו ברובע נביאים יחד עם עוד 221 שכונות ברחבי הארץ. חג השכנים הוא מסורת שהתחילה בצרפת לפני כעשור במטרה לחזק את הקהילתיות בשכונות המגורים ולצור קירבה וחיבור בין התושבים.

בארץ מובילים את הפרויקט בינ"ה – התנועה ליהדות חברתית בשיתוף ארגון ג'וינט ישראל -אשלים ומשרד הרווחה. בשכונת ירמיהו בקריית גת החלו לקיים את מסורת "חג השכנים" באמצעות האגף לקשרי קהילה בעמידר , תכנית "עושים מקום בקהילה " ותכנית שיקום שכונות ביחידה הקהילתית באגף הרווחה.
בשכונת ירמיהו מובילים בשנים האחרונות תהליך לחיזוק הקהילה ותהליכי שינוי פיסיים וחברתיים דרך תכנית "מוטב יחדיו" והיחידה לעבודה קהילתית אגף הרווחה ובשיתוף מלא והדדי של תושבי השכונה. במסגרת התהליך, התושבים נפגשים בקביעות עם הצוותים ועם סטודנטים המקבלים מלגת לימודים מעמידר ופועלים הן לשיפור המראה הפיזי של השכונה והן להגברת הפעילות החברתית, הגיבוש השכונתי ויצירת קהילה. התושבים שואפים להפוך את השכונה למתחם נאה וצבעוני, לקדם הקמת גן משחקים לילדים הרבים המתגוררים בסמוך ולחזק את הסולידריות ותחושת ה"ביחד".
את חג השכנים תכננו והוציאו לפועל כל הגורמים יד ביד עם נציגי התושבים. ברכות מיוחדות לתושבות הפעילות אתי דהן, ליאת, רחל דהן ויישימבט שתכננו, הכינו, דאגו לסדר ונקיון במהלך ובתום האירוע, שמרו על בטיחות הילדים וכבר מתכננות את האירוע הבא.