חשש: חוזה לא חוקי של גינדי החזקות

משרד הבינוי בודק את חוקיות חוזה מכירת הדירות של גינדי החזקות עליו חתמו הנרשמים לפרוייקט כרמי גת בעקבות תלונות וטענות בדבר חוזה לא חוקי.

חברת 'גינדי החזקות' יצאה בקמפיין מסיבי בכל רחבי הארץ לגבי הפרויקט בכרמי גת – קריית גת. לאחרונה עלו טענות, שנבדקות כעת על ידי משרד הבינוי, אשר מעלות את החשש לחוזה לא חוקי לכאורה עליו חתמו הנרשמים לפרוייקט. על פי התלונה, גינדי החתימה את רוכשי הדירות בפרויקט כרמי גת בעיר, על חוזה לא חוקי ומטעה המכיל סעיפים המנוגדים להוראות חוק המכר. לדוגמא: חישוב שטח הברוטו של הדירה כולל את חדר המדרגות והמעליות.

חשש להסכם לא חוקי של גינדי החזקות | אילוסטרציה

האם נרשמים לפרוייקט כרמי גת של גינדי חתמו על חוזה לא חוקי? | תמונת אילוסטרציה

בעקבות החשיפה בעיתון 'כלכליסט' ולאחר הפנייה שלהם על כך למשרד הבינוי, החליט משרד הבינוי לפתוח בבדיקת חוזה רכישת הדירות שעליו מחתימה חברת גינדי החזקות את לקוחותיה בפרויקט כרמי גת בנוגע למספר סעיפים בחוזה המנוגדים לכאורה להוראות חוק המכר ועלולים לגרום לו להפוך להיות חוזה לא חוקי. בהם בין השאר, סעיף המתייחס לחישוב שטח הדירה, וכן שורה של תנאים המאפשרים לחברה לקבל ארכה במסירת הדירה עקב נסיבות שאינן מוגדרות "כוח עליון".

במשרד הבינוי אמרו: "אנו בודקים אם בחוזה שהוצג בפנינו יש תנאים מקפחים. ככל שיימצאו בחוזה זה, כמו בכל חוזה אחר, תנאים מקפחים, נפעל אל מול היועץ המשפטי לממשלה כדי להביא לביטולם". פרויקט המגורים של גינדי החזקות בשכונה החדשה כולל הקמת 1,118 דירות ב־26 בניינים על פני שטח של כ־700 דונם. תמורת הקרקע שילמה גינדי החזקות – שבבעלות האחים ליטל, אבי, גיא, רועי ומנחם גינדי – כ־143 מיליון שקל, ועל פי פרסומי החברה, דירה בת 3 חדרים בפרויקט תעלה כ־670 אלף שקל.

כתבות נוספות:  בעלי נווה שלום תובע בעליון: המכרז בשכונת הזרע נלקח במרמה

זה לא מחיר מטרה!

זאת לא הפעם הראשונה שמשרד הבינוי מתערב בפרוייקט המגורים הענק של גינדי. לפני כחודש פנה היועץ המשפטי למשרד הבינוי, אליעזר במברגר למשרד הכלכלה בדרישה להתערבותה בקמפיין השיווקי של גינדי מכיוון שהפרוייקט שווק תחת הססמא "דירה של גינדי במחיר מטרה" למרות שאינו מוקם על קרקע שבה זכתה גינדי במסגרת המבצע הממשלתי של מחיר מטרה.

"לאחרונה יצאה גינדי החזקות בקמפיין תקשורתי נרחב, שהכותרת המרכזית בפרסום זה הנה 'דירה של גינדי במחיר מטרה'. נדגיש כי הפרויקט איננו שיווק במסגרת מחיר מטרה, ועל כן יש בפרסום כאמור כדי להטעות את ציבור רוכשי הדירות, ולהביאם לכדי חשיבה כי בניית הדירות הנה בהתאם לכללי ולתנאי מחיר מטרה" ציין במברגר

מגינדי נמסר בתגובה: "ההסכם עומד בכל הקריטריונים, ואנו מאמינים כי גם משרד הבינוי יגיע למסקנה זו לאחר בדיקתו".