חרפה. שני קשישים הערו על רעש והצעירים היכו אותם במקל

שני קשישים שישבו באחד הפארקים בקריית גת העירו לצעירים על הרעש בתגובה הצעירים היכו את שני המבוגרים בחבטות מקל על גופם. פעילות מחלק הנוער במשטרה הביאה לאיתורם של החשודים ולחקירתם. ביום שלישי הוגש כתב אישום כנגד שניים מהם על ידי חטיבת התביעות המשטרתית.

חקירת מחלק הנוער בתחנת המשטרה הביאה לאיתורם של מספר חשודים שהועברו לחקירה בעקבות מקרה חמור בו הותקפו שני קשישים עת ישבו להנאתם בפארק בקריית גת. בתום פעולות חקירה וגיבוש תשתית ראייתית כנגד מי מהמעורבים, ביום שלישי חטיבת תביעות שלוחת לכיש במשטרה כתב אישום כנגד שני קטינים (16 ו-17) בגין "תקיפת זקן הגורמת חבלה של ממש" לבית המשפט לנוער בקריית גת. "מדובר בצעירים שצרכו אלכוהול וככל הנראה בשל כך הגיבו באלימות כנגד קשישים תמימים שביקשו מהם מעט שקט בערב שבת. פעילות מקצועית הביאה לאיתורם ולהגשת כתב אישום נגדם. לא נאפשר הפרת שלוות כל אזרח באשר הוא בדגש לפגיעה בשכבות החלשות ואוכלוסייה מבוגרת", נמסר מהמשטרה.

ביום שישי בשעות הערב, ישבו מספר שכנים, כמנהגם, על ספסל מתחת לביתם באחת משכונות העיר קריית גת. באותה העת, שעה 19 לערך, הגיעו כארבעה צעירים עם כוסות אלכוהול והחלו להשתולל ולקלל בשפה רוסית במקום. השכנים, קשישים בשנות ה-70 לחייהם, ניסו לבקש מהם לעזוב את המקום אך הנערים המשיכו בשלהם.
תושבת המקום, ילידת 1941, הניפה לעבר החבורה את המקל ההליכה שאחזה מתוך תקווה שיניחו להם וסימנה להם להניח להם לנפשם אך אז הותקפה ע״י אחד מהחשודים באמצעות קרש ושכן נוסף, יליד 1940, הותקף אף הוא בגבו ע״י חשוד אחר. לקשישה נגרמו חבלות של ממש כתוצאה מהתקיפה שהותירו סימנים בגופה. מיד לאחר מכן נמלטו החשודים מהמקום והקשישים הגיעו אל תחנת המשטרה על מנת להתלונן על שארע.

בפעילות משרד הנוער של משטרת קריית גת תוך שימוש באמצעיים טכנולוגיים וחקירה נרחבת במישור המודיעיני, אותרו שלושה קטינים ובגיר החשודים במעורבות במעשה האלים. בחקירתם מסרו המעורבים את גרסתם ומעצרם של שניים, קטינים כאמור, הוארך בבית המשפט בשלושה ימים לטובת המשך החקירה. אתמול, הגישה חטיבת תביעות לכיש כתב אישום כנגד השניים בבית המשפט לנוער בגין תקיפת קשיש וגרימת חבלות. עוד ציינו חוקרי המשטרה כי "מדובר באירוע חמור ובריוני שבנס לא נגמר באסון לאור גילם של הקורבנות. פעילות נחושה כנגד צריכת אלכוהול בקרב קטינים ומעורבותם באלימות תימשך על מנת לאפשר לציבור שומר החוק סביבה בטוחה".