חמש חברות ענק חוברות למיזם משותף למען עסקים מקומיים

חברת HP, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה ומעוף דרום יקיימו ב- 23 יוני 2016 בקריית גת כנס כלכלי לקידום העסקים המקומיים.

ביום חמישי הבא יתקיים בחברת HP בקריית גת כנס ספקים ענק במסגרתו לראשונה יחברו חמש ענקיות טכנולוגיה לכנס מקצועי למען העסקים הקטנים מהאזור. מטרת הכנס היא לתת לעסקים קטנים ובינוניים מאזור הנגב את הכלים והידע המקצועי כיצד הם יכולים להפוך להיות ספקים מורשים של החברות הגדולות שפועלות באזור.

הרציונל העומד בבסיס הכנס הינו התנופה העסקית של הדרום בשנים האחרונות. לצד מעבר מאסיבי של החברות הגלובליות לאזור קיימת ההבנה שיש לעודד את הקהילה העסקית באזור ולקדם אג'נדה של תרומה לקהילה וכלכלה מקומית מקיימת. כל זאת במטרה לעודד פיתוח ספקים ועסקים בדרום, לאגד במקום אחד את הנהלות החברות, הקבלנים והספקים בדרום ולחשוף בפניהם את האתגרים וההזדמנויות לפיתוח העסקים בדרום.

בכנס יתקיים פאנל בכירים רחב בהשתתפות מנכ"לים וסמנכ"לים של החברות המובילות באזור קרית גת, ביניהן HP, אינטל, תעשייה אווירית, סודה סטרים, STRATSYS וכן מגוון ספקים וקבלנים מובילים כגון: Fritz, המשבב, ISS, Jabil ועוד. לאחר הפאנל המרכזי יתקיים פאנל שאלות ותשובות ייעודי לקהל הספקים. לכנס יגיעו גם קבלני משנה גדולים שכבר עובדים עם החברות הללו כדי לשלב את הספקים הקטנים יותר גם במערך העבודה השוטף שלהם.

אפי מחלב, מנהל אשכול דרום במערך המעוף ומיוזמי הכנס, ציין כי "בשנים האחרונות אנו עדים למעבר אינטנסיבי של חברות ענק לאזור הנגב. תנועה זו לנגב אינה מספיקה אם מוקד הפעילות העסקית נשאר במרכז ואם אין חיבור אמיתי עם הקהילה ועם העסקים המקומיים. החברות הגדולות שלוקחות חלק בכנס הייחודי הזה הבינו שהחבירה לעסקים המקומיים תטיב לא רק עם העסקים, אלא גם איתם. בכנס יינתנו כל הכלים הדרושים לאותם עסקים כדי להפוך לספקים מורשים של החברות. מצב אוטופי יהיה כשנגיע לכך ש- 90% מספקי החברות הללו יהיו מהנגב".
ישראל הרשקוביץ, מנהל סניף מעוף בקרית גת הוסיף "מה שמייחד את הכנס הוא החבירה המשותפת של חמישה ארגונים גלובליים ומובילים לקידום מטרות משותפות – הנגשה של הצרכים וההזדמנויות מול ספקים פוטנציאליים, עידוד ספקים לשיפור האיכות, עמידה בסטנדרטים ושיפור ביצועים עסקיים. כל זאת על מנת שספקים אלה יוכלו לגשת למכרזים ולהירשם כספקים מורשים בחברות".

כתבות נוספות:  חוגגים אביב באמפי