ח"כ מלכיאור מצטרף למאבק נגד הקמת תחנת כוח בצומת פלוגות

ב-23 בינואר ידון בית המשפט המחוזי בבאר שבע בדרישת עיריית קריית גת לשנות את מיקום הקמת תחנת הכוח מצומת פלוגות לחלופות אחרות. השבוע הצטרף ח"כ מיכאל מלכיאלי מש"ס למאבק. חזרת העירייה לבית המשפט, אחרי שכבר משכה את העתירה בנושא בעליון היא תוצאה של המאבק הציבורי .

ח"כ מיכאל מלכיאלי במכתב לשר לאיכות הסביבה: מבקש את התערבותך במציאת מקום חלופי לתחנת הכוח. הרב מלכיאלי קרא במכתבו לשר, להמשיך ולסייע להתפתחות האזור ולהתערב בסוגיה. בעקבות מכתב דומה של חבר מועצת העיר שי זולדן, בה הטיל את האחריות על ראש העירייה, חזרה בה העירייה ממשיכת העתירה כנגד הקמת התחנה

בעקבות התעוררות המאבק של תושבי העיר קריית גת לסיכול הקמת תחנת הכוח ביער פלוגות, צמוד לקריה החרדית וסמוך לעיר החרדית העתידית שפיר, פנה חבר הכנסת הרב מיכאל מלכיאלי (ש"ס) לשר הממונה על איכות הסביבה, זאב אלקין, בדרישה כי יתערב בעניין לצורך מציאת שטח חלופי לתחנת הכוח, שאינו מהווה סכנה לתושבים.
במכתב כותב חבר הכנסת הרב מלכיאלי: לאור הכוונה להקים תחנת כוח בעיר קריית גת, באזור אשר כיום מתגוררים בו עשרות אלפי אזרחים בנוסף לעשרות אלפים נוספים המתעדים להתגורר במקום מיותר לציין, את הסכנות הרבות הטמונות כתוצאה ממהלך זה, על שלל הבעיות.
ח"כ הרב מלכיאלי מוסיף כי האזור 'עובר תהליך שינוי משמעותי מבחינה זו, תוך הגעת אוכלוסיות חזקות ופריחה כלכלית. עלינו להמשיך ולסייע למגמות הללו'.
יש ציין כי חבר העירייה מר שי זולדן פנה בימים האחרונים במכתב דומה לשר לאיכות הסביבה, זאב אלקין, ובה הטיל את האחריות על ההתנהלות של ראש העיר קריית גת מר אבירם דהרי, ובעקבות כך החליט דהרי לחזור בו ממשיכת העתירה כנגד הקמתה של תחנת הכוח.