חי מרדכי זוכרים ימים ורגעים, באודיטוריום תיכון רבין

חי מרדכי ז"ל גדל בחיק משפחת תיכון רבין,4 שנים נפלאות מכיתה ז' ועד י' רגע לפני עליה לכיתה יא'-חייו נגדעו בטרם עת.כך פתאום נגדעו חייו ונותרנו עם חי חסר,חור שחור שאנו מאירים."ערב חי" נולד מהצורך שלנו בהנהלה בשילוב תלמידי יא' לזכור את חי,לכבד את משפחת מרדכי היקרה שכל ילדיה למדו בתיכון רבין.

לפני כחודש התלמידים נקראו לדגל והגיעו למפגש "צוות חי" עם אור בעיניים ולב גדוש געגועים.יחד עם מחנכות השכבה ומנהלת בית הספר, הרעיונות קרמו עור וגידים ומסכת חיו של חי הוכנה. בערב א' חנוכה גאים ונרגשים עלינו על הבמה , וחי איתנו ברוחו ובנשמתו.
הערב נפתח בהדלקת נר ראשון על ידי האבא, עופר מרדכי, והאח יהל.לאחר מכן עלו לבמה לשאת דברים אילנה גז,מנהלת בית הספר,חגית,רכזת השכבה,עדן מרדכי, האחות הגדולה של חי,ליאור אביטן,חברה לכיתה ואריק שרייבר, מורה מקצועי של חי.כולם דיברו על החוסר ועל התכונות והערכים הכל כך יפים שהיו בחי והשאירו בכולנו חותם.
אריק שרייבר מורה לפיזיקה כתב לחי "חי שלנו כה חסר. היעדרות בלתי מוצדקת…כמורה ,אחרי יותר משני עשורים, לא נדרשתי למכתב כה קשה ועצוב.אבל אני מרגיש כמורה וחבר את הרצון לתקשר עימך שוב לאוזני כולם.שנה שעברה ישבת בכיתתי פעמיים בשבוע,גם בהפסקות במהלך השבוע ידעת להראות עצמך ולא עבר יום שלא הרגשתי בנוכחותך,כזה היית.משמעותי,חייכן וייחודי.תמיד כיבדת,התעניינת והשמעת קולך ודעתך יותר משאר התלמידים.היום כשאינך איתנו אני מרגיש צורך לשתף בחי התלמיד.
מלכה עזרא,הדודה של חי ביקשה לסכם בכמה מילים את החלל העצום שנפער בחיי המשפחה ולהביע "תודה למשפחת רבין ,תודה על הליווי,התמיכה,העזרה,החיבוק החם,והאוזן הקשבת,על תשומת הלב שהקדשתם ועודכם מקדישים להנצחתו של יקירנו חיי,הינכם חלק אינטגראלי ממשפחתנו ובהיותכם משמשים לנו עוגן בסערה שקצרה את חיינו" .