חופשת פסח בקריית גת: הילדים בני חורין, ההורים בני חור בכיס

מאת ד"ר חיה ג'משי

רגע אחרי שחג הפורים הסתיים ואיתו ההוצאות על תחפושות, בילויים ומשלוחי מנות, ההורים כבר חושבים על ההוצאה הגדולה הבאה: חג הפסח. על פי נתוני קרן שח"ף המתבססים על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, משפחה ממוצעת בקריית גת תוציא בחופשת הפסח כמעט משכורת שלמה על מזון, בילויים, נסיעות וטיולים: על פי הנתונים, משכורת חודשית ממוצעת בקריית גת היא 6,044 ₪, בעוד ההוצאה המשפחתית הממוצעת בפסח עומדת על מינימום 5,000 ₪.

איך מגיעים לסכום כזה? בקלות: עלות ממוצעת של סל מזון לחג הפסח עומדת על כ- 500 ₪, כמובן שמשפחה שמארחת את ליל הסדר תאלץ להיפרד מסכום גבוה הרבה יותר. בערב החג נהוג לחלק גם מתנות לבני המשפחה, שעלותן יכולה להגיע למאות שקלים. בנוסף, חופשת הפסח אורכת כשבועיים וחצי במהלכה לרבים מן ההורים אין חופשה. לכן רבים מהם יירשמו את ילדיהם לקייטנת פסח שעלותה היא בין 500-1,000 ₪. במשפחה ממוצעת שבה שלושה ילדים, עלות הקייטנות הכוללת תגיע במקרה הטוב ביותר לכ- 1,500 ₪.

בנוסף, משפחות רבות ייסעו לטיולים ברחבי הארץ או בחו"ל במהלך החג. עלות הדלק לטיול בצפון הארץ היא בסביבות 400 ₪, כאשר עלות נסיעה או טיסה לאילת יכולה להגיע גם ל- 2,500 ש"ח למשפחה. אם נוסיף למשוואה גם את מקום הנופש יקפוץ הסכום למינימום 2,000 ₪ לזוג עם שלושה ילדים. נסיעה לחו"ל, אף אם ליעד הקרוב ביותר, תעלה לכל הפחות 2,000 דולר למשפחה, כלומר, כ- 8,000 ₪.

גם ללא נופש מחירי החופשה אסטרונומיים: כרטיס להצגת ילדים עולה כ- 120 ₪, כניסה ללונה פארק או לסופרלנד עולה כ- 100 ₪ לאדם, ארוחה במסעדת מזון מהיר תעלה למשפחה מינימום 150 ₪, כרטיס כניסה לסרט עולה למעלה מ- 40 שקלים ועוד.

כתבות נוספות:  ילדים גנבו כרטיס אשראי ויצאו למסע קניות קריית גת