חוסכים בבשר

יותר מכל אזור בישראל: 50% מהתושבים באזורינו דיווחו שהם נאלצים לחסוך בקניית מזון לקראת פסח בגלל סיבות כלכליות. 33% חוששים שיאלצו להישען על עמותות בעתיד ו21% מסתייעים בעמותות כבר היום. כך עולה מסקר שערכה עמותת חסדי נעמי.

באזורינו יחסכו בחג הפסח יותר מכל מקום בארץ: 50% מתושבי הדרום יחסכו במוצרי מזון לקראת הפסח. לשם השוואה תושבי חיפה והצפון יחסכו הכי פחות עם 24% מהתושבים. בת"א ואזור השרון יחסכו שליש מהתושבים במוצרי מזון, ובירושלים רק 26%. כך עולה מהסקר השנתי של עמותת חסדי נעמי שנעשה באמצעות מכון המחקר של רפי סמית בקרב מדגם מייצג, ממנו עולה שבסה"כ שליש מהישראלים יאלצו לחסוך השנה, לדבריהם, מסיבות כלכליות, ורבע מהם בעוף.

חוסכים בבשר, אבל לא במצות: מהנתונים עולה שבאזור הדרום 68% מסך התושבים שהצהירו שיחסכו השנה יצמצמו בבשר ועוף. נתון זה מצטרף לתל אביבים והירושלמים ש69% מהם הצהירו שיחסכו בפריטים אלו בעוד שחצי מתושבי הצפון הצהירו כך ו43% מתושבי השרון.

נתון נוסף שעולה מהסקר שרק 3% מתושבי הדרום יחסכו בדגים. לשם השוואה בירושלים 32% מכלל האנשים שהצהירו שיחסכו ציינו שיחסכו גם בדגים ובת"א כ29%. בחיפה והצפון 18% ובשרון 8%.

גם בירקות בדרום יחסכו הכי פחות ביחס לשאר האזורים עם 5% מהמשיבים שציינו שיחסכו בירקות לעומת 30% מתושבי השרון למשל שביחס לשאר הערים שם יהיו הכי הרבה אנשים שציינו שיחסכו בירקות. גם במצות לא יחסכו תושבי הדרום. בנוסף עולה מהסקר שגם במצות ביחס לשאר הערים בדרום יחסגו הכי פחות הקטגוריה זו. רק 3% מתושבי הדרום ציינו שיחסכו במצות כאשר בכל שאר אזורי הארץ קיימים יותר צרכנים שמתכוונים לחסוך ספציפית במצות. גם הפעם באזור השרון קיימים הכי הרבה אנשים שיחסכו בקטגוריה זו עם 28%.

כתבות נוספות:  כחצי מליון ביקרו ביערות קק"ל באזור השפלה והחוף במהלך חג הפסח

משה כהן מנכל חסדי נעמי: "תושבי הדרום נאלצים להתמודד עם קשיים רבים וקשיים אלו באים לידי ביטוי בסופו של דבר גם ברכישת מזון לקראת פסח, סימפטום שחייב להדליק נורה אדומה. המלחמה האחרונה ממשיכה לתת אותותיה על כלכלת הדרום שבמקום לייצר צמיחה נאלצת לאחר כל מלחמה לייצר פיצוי על הנזק הכספי שנוצר. בכל מלחמה שכזו חסדי נעמי יורדת לדרום לסייע לתושבים ומקווים שזו הפעם האחרונה שתושבים אלו יזדקקו לנו, לצערי לא כך הם פני הדברים. סיטואציה זו רק מגבירה את בעיות העוני שגם כך קיימות. אנחנו קוראים לכל מי שיכול להתנדב, לתרום או לעזור לפנות אלינו בכדי לסייע לנזקקים לקראת החג"

Facebook Comments