חוות הזרע "מבחור" – הסוף

חוות הזרע שעשרות שנים פעלה מול קריית גת איננה יותר. דחפורים הרסו את המבנים ובעתיד הלא רחוק אמורים לקום במקום תחנת דלק וכניסה לשכונת כרמי גת.

בתחילת שנות ה- 60 מול הכניסה הראשית לקריית גת, אז עיריית פיתוח בת כמה מאות תושבים הקימה חברת הזרע, חברת בת של קבוצת לימרגין, תאגיד חקלאי בינלאומי שבסיסו בצרפת חווה ייחודית שעסקה בפיתוח זרעים לחקלאות.

חוות מבחור השתרעה על שטח של 900 דונם אל מול קריית גת. למקום הגיעו מומחים ואנשי מקצוע מכל העולם. ולא פעם ניתן היה לקרוא על החווה בעיתונות הארצית.

הקשר עם עיריית הפיתוח שהפכה לעיר היה מינורי. ג'קי בן לולו, אחד הילדים הראשונים של קריית גת מספר שלא ממש היה קשר עם החווה" היו כמה אבות שעבדו שם. אבל לא היה קשר. אני חושב שהם לא ממש רצו שנתרוץץ במעבדות המיוחדות".

במרץ 1996 ביקש מי שהיה ראש העירייה, זאב בוים ז"ל והמשיך אלברט ארז שהחליף את בוים בראשות העיר לספח את שטח החווה לשטח השיפוט של קריית גת. כבר אז התיכנון דיבר על הרחבת העיר צפונה.

כשהחלה שכונת כרמי גת בצפון, בתקופת כהונתו של אבירם דהרי, לקרום עור וגידים היה ברור שהגיע הזמן להיפרד.

במרץ 2015 חנכה חברת הזרע את יחידת המחקר והפיתוח החדשה בחווה ברורים בצומת מסמיה, היחידה שהחליפה את מבחור ומאז המקום הולך וננטש עד שהגיעו הדחפורים והרסו את המבנים כולם.

עם הזמן תקום במקום החווה תחנת דלק ואחת הכניסות לכרמי גת

כתבות נוספות:  בית"ר קריית גת מסיימת עונה בהצלחה ועולה לליגה ב'

Facebook Comments