חוויית קיץ מעשירה בקייטנות רשת המתנ"סים

השבוע נחתם המחזור הראשון של קייטנות רשת המתנ"סים ונחגגו מסיבות הסיום בבתי הספר של החופש הגדול. ראש העיר אבירם דהרי והנהלת הרשת סיירו בקייטנות וראו כיצד הילדים נהנים מתכנים מרתקים, חוויות קיץ ייחודיות ואטרקציות בתוך ומחוץ לעיר.

מנהל הקייטנות שלמה בן שושן דניאלה בטיטו רכזת ראשית ואתי מצוות הקייטנות

מנהל הקייטנות שלמה בן שושן דניאלה בטיטו רכזת ראשית ואתי מצוות הקייטנות

רשת המתנ"סים הפעילה הקיץ 24 קייטנות במוקדים שונים ברחבי העיר וכן את תכנית בית- הספר של החופש הגדול, תכנית ביוזמת משרד החינוך המאפשרת המשכיות של למידה מסביב לשעון בצמוד לסיום שנת הלימודים תוך שילוב פעילויות הנאה וכיף, אטרקציות וחוויות בחופשת הקיץ. השנה נרשם מספר שיא של ילדי קייטנות בעיר כש-2,420 ילדות וילדים פקדו מידי בוקר את מסגרות הקיץ במשך שלושה שבועות, שם קיבלו אותם מנהלי הקייטנות עם צוות מדריכים מיומן ומסור.

השבוע סיירו בקייטנות ראש העיר, אבירם דהרי, מנכ"ל רשת המתנ"סים אמיר בן שמחון, יו"ר דירקטוריון הרשת רבקה בוזגלו ומנהל המרכזים הקהילתיים שלמה בן-שושן. הם קיבלו הסבר על מהות הקייטנה, שוחחו עם הילדים והתרשמו מהפעילות ומצוות הניהול. הנושא שנבחר השנה להוביל את התוכנית "חיים בצוותא בחברת ילדים" היה במוקד פעילות שיא של ילדי הקייטנה עם הוריהם במפגש אחה"צ בכלל קייטנות בית-הספר של החופש הגדול.

בבית רחל נפגשו עם ילדי קייטנת אמנות בהדרכתה של חנה בן שמחון, בעת סדנת בישול טעימה במיוחד שכללה הכנת מאפים וקינוחים. במסגרת הקייטנה הכינו החניכים יצירות שימושיות אותן הם גם לקחו הביתה. בבית ספר משואה פעלו במסגרת בית הספר של החופש הגדול תחת הנושא של מידות וערכים. הילדים נהנו מתכני למידה בנושאי ערכים וכן מהפעלות וסדנאות בתוך בית הספר בהן הצגות, סדנת בלונים וסדנת אפייה. כמו-כן נהנו משעות קריאה בספריה המחודשת והמרשימה בבית הספר. באשכול הפיס פעלה קייטנת 'קדימה מדע' בניהול לירון בוזגלו במסגרתה קיבלו התלמידים תכניי לימוד מדעיים במהלך שלושה ימים בשבוע וכן יומיים של אטרקציות בתוך ומחוץ לעיר. החניכים נפגשו עם מהנדס העיר ולמדו על בנייה ותכנון באמצעות לגו, השתתפו בסדנת צילום וסדנת בעלי חיים וכן נהנו מניסויי כימיה מעניינים. בבית הספר של החופש הגדול במגזר הדתי-חרדי נהנו החניכים מימי פעילות מגוונים, ביקרו בתחנת כיבוי האש בקריית גת ולמדו על עבודת הכבאים ויצאו ליום סיור בפארק אשדוד ים.

קייטנת קדימה-מדע בניהול לירון בוזגלו

קייטנת קדימה – מדע בניהול לירון בוזגלו

בבית הספר לאמנויות "בן צבי" הכינו מסיבת סיום גדושה בפעילויות והצגות. החניכים הדגימו יכולות שירה וריקוד והציגו בפני המכובדים סרטון הסוקר את הפעילות במהלך התקופה. הצטרפו למסיבת הסיום גם מנהלת אגף החינוך, זהבה גור יחד עם המפקחת על בתי הספר היסודיים דליה בן שבת והמפקח הרשותי מטעם מנהל חברה ונוער מאיר מלכה אשר בירכו על המשכיות פרויקט בית הספר של החופש הגדול וציינו את מעורבותם המצויינת של המד"צים (מדריכים צעירים) בקריית גת בקייטנות הקיץ. הילדים סיפרו לנוכחים על השתתפותם בפעילות "אני ישראלי", התנדבו למען חיילי צה"ל, ביקרו באתר חיל-השריון בלטרון ושרו ביחד עם קשישי העיר בבית-וקס, נסעו ברכבת ישראל לפארק קראסו, השתתפו בסדנת מחזור חומרים ועוד.

כתבות נוספות:  נעצר חשוד בעבירת מין בקטינים בקריית גת

ראש העיר, אבירם דהרי, בירך את הילדות והילדים שהגיעו למסיבת הסיום עם הוריהם וציין את תודתו לשותפים לפעילות המבורכת: הנהלת ועובדי רשת המתנ"סים, משרד החינוך, אגף החינוך בעיריית קריית גת וצוותי בתי הספר: "המשיכו לעשות חייל במהלך הלימודים וגם בימי החופש הגדול, אתם מעלים את קרנה של קריית גת, ישר כח".

בנוסף, רשת המתנ"סים הפעילה במהלך החודש האחרון את קייטנות אנגלית "כייפיאדה" בניהול יואש פרנקס, קייטנת יום כן יום לא בניהול רויטל מונסונגו ובני כהן, כדורגל בניהול משה סבג ,כדורסל בניהול אביעד אלמקייס ודוד-אלעזר בהנהלת דינה אליה. כמו כן הרשת ריכזה את הפעילות בבתי הספר של החופש הגדול בדוד אלעזר, בגין, שפרינצק, יד-יצחק, אפרים בן-דוד, הרצל, רשב"י, רמב"ם, חב"ד בנים, ביה"ס בנות, אמת ושלום, כה-תאמר ומפי-עוללים.

השנה כפיילוט קייטנת האמנות תימשך עד ה-30 ביולי. שלומה בן שושן, מנהל המרכזים הקהילתיים ברשת המתנ"סים ומנהל הקייטנות הרשותי הודה לכל ההורים שבחרו לשלוח את ילדיהם לקייטנות הרשת וציין את תמיכת הרשות, אמיר בן שמחון ורבקה בוזגלו ואת עבודתם המסורה של דניאלה בטיטו על תרומתה להצלחת הקייטנות ולצוות ניהול הקייטנות, ענת, אתי, ירין, משה ושיר שפעלו בצורה מקצועית: "אני שמח שהקייטנות היו לשביעות רצון הילדים וההורים ומאחל לכולם המשך קיץ מהנה ובטוח".

לתמונות נוספות