חג הקציר וביכורי פירות

עמותת 'תנו לחיות לחיות': "מחזירים את חג השבועות למקורו". "לפי המקורות שבועות הוא חג הקציר והביכורים – אין קשר לחלב"

גם השנה יחגגו המוני ילדי ישראל את חג השבועות בשמחה ובששון, וילמדו בטעות כי חג השבועות קשור במוצרי חלב. בעמותת 'תנו לחיות לחיות' רוצים להזכיר לציבור הרחב את האמת – חג השבועות קשור לביכורי פירות ולקציר חיטה, ואין לו שום קשר למוצרי חלב.

חג השבועות הוא הזדמנות לחגוג את השפע המדהים שגדל בארץ: ירקות, פירות, דגנים וקטניות, עם מאכלים כמו לחמים מחיטה מלאה ושיפון, בורגול, קוסקוס, כוסמת, פריקי, עוגיות סולת או שיבולת שועל, מרקי ירקות, סלטי פירות וירקות, מאפים ממולאים בירקות, ולקנח בפירות הקיץ – כמו אשכול ענבים טריים ואבטיח קריר. אלו סוגי המאכלים עמם מתאים לחגוג באופן מסורתי את חג השבועות.

"שבועות הוא חג חקלאי שחוגג את החיבור של האדם לאדמת הארץ. אנו עוד זוכרים איך בילדותנו חגגנו שבועות בקיבוצים, שם הציגו את הביכורים" אומר עו"ד יוסי וולפסון, רכז תחום חיות משק בעמותת 'תנו לחיות לחיות'. "למדנו על שבעת המינים ועל מקורות החג – חג מתן תורה, חג הקציר וחג הביכורים. חג החלב הוא המצאה של השנים האחרונות וזה ממש שקר לספר לילדים ששבועות הוא חג החלב".

החשיבות שעמותת 'תנו לחיות לחיות' רואה בהחזרת החג למקורות, הוא הסבל האמיתי שנגרם לבעלי החיים בגלל צריכת החלב המוגברת בשבועות. "הציבור חייב להבין שפרה ועז מייצרות חלב כמו נשים אנושיות, רק עבור הילדים שלה", מסביר וולפסון. "אבל ברפתות חלב מפרידים את העגל מן הפרה מיד לאחר הלידה וגורמים לה באמצעים מלאכותיים לייצר יותר ויותר חלב עבור בני האדם, עד שעטיניה מתפוצצים מחלב. מצב זה פוגע בבריאותה וגורם סבל רב. כארגון שמבקש להגן על בעלי החיים אנו רואים בחומרה את השקר שמספרים לנו בחג השבועות, רק כדי שנצרוך יותר ויותר מוצרי חלב".

כתבות נוספות:  מאיצים להצלחה

עמותת 'תנו לחיות לחיות' מזמינה את הציבור למפגש MILK OUT מיוחד, בו יוצעו לטעימה מגוון מעדני שבועות טבעוניים – כולם מבוססים על פירות, ירקות ודגנים. החלב בחוץ!

טועמים מעדני שבועות: מילק-אאוט, יום שישי 10.6, מול שד' רוטשילד 30 ת"א, משעה 11:30