חבר מועצת העיר שי זולדן מתחייב ביום האשה הבינלאומי: הנשים תהוונה חצי מרשימתי למועצת העיר

• זולדן משנה את המציאות הפוליטית הנוכחית בקרית גת ופותח שורות רשימתו לשיויון כוחות נשים • "יש לנו נשים מצוינות. אנחנו צריכים את השכל ואת הכוח שלהן כדי להוביל את קריית גת לדור הבא" • "אני מאוד מקווה שרשימות פוליטיות אחרות, בעיר ובישראל כולה – ילכו אחרי ויבטיחו שיויון מלא לנשים", אמר זולדן.

השבוע, ביום שני בערב, נפגש חבר המועצה שי זולדון עם קבוצת נשים מובילות דעה ופעילות חברתיות בקרית גת. בדיון נדונו הדרכים ליישום חזונו של זולדן, להפוך את קריית גת מופת לקידום נשים בפוליטיקה בישראל. זולדן הדגיש במפגש, שאין המדובר בהצהרה, אלא בתכנית עבודה, שבסיומה יוגשם חזונות לשיויון נשים מלא בפוליטיקה העירונית.

"ההכרזה ניתנה ביום האישה הבינלאומי, אך העבודה ליישומה בקרית גת, נעשתה במפגש עם הנשים החזקות שיש לנו בעיר. אני מאוד מקווה שחלקן ימלא את שורות הנשים בתנועתי "התעוררות" לקראת יום הבוחר ב-30 באוקטובר 2018. כרגע אנו קובעים את דרכי הביצוע. אני סמוך ובטוח, שעם השלמת התהליך בעיר, תהפוך קריית גת מופת ומראה דרך לרשימות פוליטיות אחרות בישראל, במישור העירוני והארצי. זאת הדרך", אמר.
במהלך הדיון עם פורום נשים, נדונה סוגיית ייצור מנהיגות נשית וייצוג נשי במועצת העיר ובתפקידי מפתח בעירייה כולה. כמו כן נדונו נשים נוספים הנוגעים להעצמה של הנשים בעיר. אחת השאלות שנדונה היא יצירת תנועת בדעת הציבור בעיר, שתהיה רוח גבית למהלך הפוליטי הדרמטי.
לצד הנושא הפוליטי נדונו נושאים נוספים החשובים בעיני פורום הנשים לתפקוד היום-יומי של חצי מתושבות קריית גת, נשותיה. בין היתר נדונה סוגית סדנאות לאחר לידה, המרכזים קהילתיים שפועלים בערבים עם הפעלות לילדים, סוגיית פארקים וגני שעשועים, הרישום לגנים ובתי הספר, מפעלי ההזנה בגני הילדים ודמות האישה בעידן המודרני.

השתתפו בפורום:
אוסנת אסולין, ליאנה מימרן, אנפה דינו, חנה שגבייב, אסתר שווב , אלה זולדן. הצטרפה מעט באיחור ,חברת המועצה אהובה נאור, עורכת דין, חברת מועצת העיר שמקדמת נושאי נשים בקרית גת. דוגמא לאישה חזקה בסביבה של גברים.

[custom_pixel_js_code]