חבר המועצה שינדלר: ״התושבים משלמים מכיסם את מחיר כלכלת הבחירות של דהרי״

מתרחבת הביקורת על ראש העיר בשל הקיצוצים הכבדים בשירותים לתושבים ופיטורי העובדים בעירייה * עו״ד שינדלר: ״האגדה שלפיה דהרי הבריא את הקופה הציבורית מתפוצצת לנו בפנים. מי שמממן כעת את מסע הבחירות הקודם שלו הם ההורים שמשלמים מחירים מופקעים על צהרונים, התושבים שקורסים תחת נטל ארנונה מהגבוהים ביותר בארץ, ועובדי העירייה הזוטרים ששכרם מקוצץ וחלקם אף נזרק לרחוב״

יקיר נואםבמשך תקופה ארוכה נראה היה כי ראש העיר אבירם דהרי מצליח לשמור על איזון תקציבי, אולם בשבועות האחרונים הולכים ונחשפים ממדי המשבר הכספי החמור שאליו נקלעה העירייה, אשר גורם בין היתר לפגיעה קשה בתקציבי החינוך, התרבות ושיפור פני העיר. בעקבות זאת גם גוברת הביקורת על דהרי ומתחזקים הקולות שטוענים כי המשבר הנוכחי הוא תוצאה של כלכלת בחירות פזרנית, שבה נקט ערב הבחירות הקודמות לראשות העיר.

״דהרי עשה על התושבים תרגיל בסגנון משחקי פירמידה״, אומר חבר המועצה עו״ד יקיר שינדלר. ״הנתונים שנחשפים לאחרונה מלמדים כי הוא נטל על חשבון קופת העירייה התחייבויות שלא היה שום סיכוי לעמוד בהן,ופשוט גלגל את החוב הלאה והלאה. כמו בכל משחק פירמידה, בסופו של דבר התרמית הזו מתפוצצת בפנים, רק שבמקרה הזה מי שנאלצים לשלם את החשבון הם תושבי קריית גת״.

לדברי שינדלר, ״במשך תקופה ארוכה דהרי טיפח את האגדה לפיה הוא אחראי להבראת הקופה הציבורית, אולם כעת מתברר כי הוא אחראי לאחד המשברים הכספיים החמורים ביותר שידעה העירייה. את מחיר כלכלת הבחירות המופקרת שבה נקט ערב הבחירות האחרונות נאלצים כעת לשלם תושבי העיר, באמצעות תעריפי ארנונה מהיקרים ביותר במדינה, מחירי צהרונים שהגיעו לרמות לא הגיוניות וקיצוץ כבד בשירותים לתושב, שמשמעותו גם פיטורי עובדים רבים מהעירייה ופגיעה חמורה בשכרם של אלה שנשארים״.

כתבות נוספות:  משרד הרווחה סוגר את כנף של אהבה ברווחה שם נרצח נער

שינדלר הוסיף ואמר כי ״צריך להבין שעבור עובד זוטר ששכרו מקוצץ בעשרה אחוזים, או עבור זוג צעיר שמשלם מאות שקלים יותר בעבור צהרון ביחס לערים אחרות, המשמעות היא לא שהם יאלצו לוותר על חופשה בחו״ל, אלא על קניות במכולת. השיטה הזו, של פיזור כספים ללא הכרה לפני הבחירות ולאחר מכן העברת החשבון לתושבים,חייבת להיפסק. התושבים צריכים להיות עירניים לכך שראש העיר עלול לחזור על התרגיל הזה גם לפני הבחירות הבאות. זו שיטה קבועה של דהרי, שבסופה אנחנו אלה שמשלמים את החשבון על מסעות הבחירות שלו״.