חבר המועצה שינדלר: ״דהרי נוקם בהורים ובילדיהם בסגירת גן אליס״

בעקבות החלטת ראש העיר לסגור את הגן לאחר שהורי הילדים דרשו ממנו לבנות ממ״ד ולהחזיר את האבטחה בהתאם לנהלים, העביר עו״ד שינדלר פניה דחופה לממונה על המחוז במשרד הפנים ודרש ממנו להתערב * ״מר דהרי כנראה מצפה מהילדים לפתח יכולות של גיבורי על ולהתמודד עם המחבלים בעצמם״, כתב שינדלר * לדבריו, ״מספיק שההורים חוששים ממפגעי חמאס, הם לא צריכים לחשוש גם מיצר הנקמנות של ראש העיר ובוודאי שילדיהם הפעוטים לא צריכים להיפגע ממנו״

חבר המועצה יקיר שינדלר

חבר המועצה יקיר שינדלר

חבר המועצה עו״ד יקיר שינדלר התגייס למאבקם של הורי הילדים בגן אליס, אותו הורה ראש העיר אבירם דהרי לסגור לאלתר לאחר שההורים ביקשו ממנו לקיים את הנהלים שעל פיהם יש לבנות ממ״ד בגן ולהחזיר את האבטחה לאשכול הגנים ״בגין״ שבו הוא ממוקם. שינדלר העביר פניה דחופה בנושא לממונה על מחוז הדרום במשרד הפנים ודרש ממנו להתערב ולמנוע את סגירת הגן ופיזור הפעוטות בגנים בכל רחבי העיר.

כזכור, לדברי ההורים דהרי איים עליהם כי אם לא ירפו מדרישותיהם לגבי קיום נהלי הביטחון בגן הוא יסגור אותו ויפזר את ילדיהם בגנים שונים, מה שאכן קרה. ״ראש העיר כנראה מצפה מהילדים לפתח יכולות של גיבורי על ולהתמודד עם המחבלים בעצמם״, כתב שינדלר למר אבי הלר, הממונה על מחוז הדרום במשרד הפנים. ״אני דורש ממך לפעול לכך שכ-80 הילדים באשכול הגנים ׳בגין׳ יהיו מוגנים כראוי ולא יופקרו חשופים לרקטות של חמאס רק בגלל שראש העיר מבקש לנקום בהוריהם, שכל חטאם היה שביקשו להגן על ביטחונם״.

לדברי שינדלר, ״הורים רבים פנו אליי וסיפרו לי שראש העיר איים להתנקם בהם ובילדיהם אם לא ירפו מהדרישה לבנות ממ״ד בגן אליס ולאבטח את אשכול הגנים ׳בגין׳ בהתאם לנהלי המשרד להגנת העורף. בתחילה חשבתי שהם אולי מגזימים, אבל לאחר ששמעתי את אותו סיפור שוב ושוב מהורים שונים הבנתי שדבריהם מדויקים ושהם נתונים למה שלא ניתן לתאר אלא כניסיון סחיטה באיומים מצד ראש העיר.

כתבות נוספות:  בכירים במטה משרד החינוך התרשמו מתכנית מרחבי חינוך בקרית גת

״אם יהיה צורך אגיע בעניין עד לשר הפנים ואף למעלה מכך״, מבטיח שינדלר. ״יש כאלה שחושבים שבפוליטיקה הכל מותר ואין להם שום גבולות, אבל מבחינתי להפוך ילדים קטנים לכלי משחק ציני ולהמר על חייהם זוהי חצייה של כל הקווים האדומים. חשוב לי לחזק את ההורים ולהבהיר להם שיש להם כתובת – אם לא בבניין העירייה אז אצלי במשרד או בטלפון האישי שלי. אני מתכוון ללוות אותם במאבקם לאורך כל הדרך עד שהמעשה המכוער הזה יבוטל והם יוכלו לשלוח את ילדיהם לגן בלב שקט ובידיעה שהם בטוחים״.

Facebook Comments