זוכרים את הנספים

טקס הזכרון השנתי לזכרם של כ-4,000 יהודי אתיופיה שנספו במהלך המסע לישראל התקיים אתמול (ג') למרגלות האנדרטה שהוקמה לזכרם ומוצבת במתחם הזכרון בצפון העיר.

הטקס נערך במעמד סגנית ראש העיר שולמית סהלו, קייסים מכובדי הקהילה, רבנים, נשיאת רוטרי קריית גת פולינה ברגר וחברי מועדון רוטרי, מנהל מרחב אשדוד-אשקלון במשרד הקליטה חנניה מרמור, מנהלת אגף קליטה נינה דוקונין, צוות מוקד הקליטה העירוני בהנהלת יניב וובט ומאות תושבים בהם גם בנותיו של הפסל חנוך בר יוסף ז"ל שפיסל את אנדרטת הזכרון המרשימה לרגלה מתקיים מדי שנה הטקס.

סגנית ראש העיר, שולמית סהלו, ציינה כי זכרונם של 4,000 הנספים בדרכם ארצה חקוק בליבינו תמיד: "כמיהתה של הקהילה האתיופית לעלות לישראל ולהגיע לירושלים לא נשארה בגדר החלום והדיבור. הקהילה קמה ועשתה מעשה והם יצאו למסע לירושלים. זוהי קהילה אמיצה, ערכית, נאמנה ונחושה המאתגרת לא אחת את ממשלת ישראל. הקהילה הצליחה למסד את העלייה במבצעים ועד היום. העיר קרית גת מהווה דוגמה ומופת לשילוב נכון של בני הקהילה, כולם כאחד והאחדות הזאת ראויה לציון ויוצאת מן הכלל. נוכיח כי הנספים לא נפלו לחינם. על אף המסע הקשה וקשיי הקליטה הקהילה האתיופית היא סמל להצלחה בארץ ישראל".

הקייסים המכובדים נשאו תפילה מסורתית, בני העיר קרית גת שאיבדו את משפחותיהם במהלך המסע הדליקו נרות זכרון והניחו פרחים על אנדרטת הזכרון. כמו-כן הודלקו משואות הזיכרון והונחו זרי פרחים בשולי האנדרטה ע"י המכובדים.

בטקס המרגש השתתפו תלמידי אורט, שלאון, רוגוזין, תנועת הנוער מכבי צעיר, בני עקיבא, נציגות מקבוצת מסרט ואשת חייל.