זהירות אלכוהול מזויף המכיל מתאנול נמכר בקריית גת

המשטרה פשטה על מחסן סמוך לקריית גת שבו נמצאו 1,500 בקבוקי אלכוהול שהכילו מתאנול – חומר רעיל שמשמש בתעשייה. צוות החקירה המיוחד שהגיע למחסן פתח בחקירה בעקבות כמה מקרי מוות ועיוורון ברחבי הארץ שנגרמו כתוצאה משתיית אלכוהול מזוייף

החשוד, קרוב משפחה של שרה בממשלה, חשוד במכירת משקאות אלכוהוליים מזויפים ומורעלים, לפני כשבועיים פשטה המשטרה על מחסן מדרום לקריית גת שנמצא בבעלותו של החשוד, והחרימה מתוכו 1,500 בקבוקי אלכוהול. בבדיקה שנערכה במשרד הבריאות נמצאה בתוכם כמות עצומה של מתאנול – חומר רעיל שאסור בשתייה.

שני בעלי המחסן עוכבו לחקירה, שבסופה התברר שאחד מהם הוא בן משפחה קרוב של שרה בממשלה. נגד השניים ונגד כמה בעלי מכולות שהפיצו את הבקבוקים המזוייפים נפתחו תיקים פליליים בחשד לעבירות של חבלה ברשלנות, שימוש בחומר רעיל ומסוכן וגרימת מוות ברשלנות.
צוות מיוחד הוקם לאחר שהתברר שרק בחצי השנה האחרונה מתו שישה בני אדם וכמה התעוורו לגמרי לאחר שצרכו משקאות מזויפים. צוות החקירה – שהורכב מנציגים של משרד הבריאות, של הפרקליטות, של המשטרה ושל רשות המסים, הצליח להגיע לכמה בעלי מכולות ומפיצים שהוליכו את החוקרים למחסן המדובר בדרום.

בשלב זה עוד לא נמצא קשר ישיר בין המשקאות המזויפים שהופצו מהמחסן שעליו פשטה המשטרה לבין מקרי המוות. בשיחה עם החדשות, אישר בן המשפחה המדובר שהוא עוכב לחקירה, אך עמד על כך שהוא לא ידע מה מכילים המשקאות שמכר. לדבריו, הוא הבין שהמשקאות מזויפים רק כשהחוקרים הודיעו לו על כך. כשנשאל הוא ענה שלא מצא לנכון לעדכן את בן משפחתו שמכהן בממשלה.