זבובים רבותי זבובים

אני מבקש מראש סליחה ומחילה אם מישהו מעובדי העירייה עלול לקחת את נושא ה"מאבק" במכת הזבובים באופן אישי, אבל עירית קריית גת קרעתם אותי הפעם מצחוק. יש מכת זבובים בעיר ובכרמי גת המצב קשה יותר מאשר בעיר הוותיקה, לא יודע למה ולא יודע מאיפה באו עלינו תושבי קריית גת כל הזבובים האלה, אבל המצב בגדר סבל. אז מה עושה העירייה שמבינה שיש מכת זבובים תולה כמה שקיות מלאים בחומר שמושך זבובים ועוד מעלה פוסט לפייסבוק בסגנון פתרנו את הבעיה. תרשו לי עירייה יקרה לספר לכם: הזבובים עוד פה לא הלכו לשום מקום ועושה רושם שהם ממש לא מתרגשים מהפתרון שאתם מציגים.

כדי לעזור לעירייה ולנו התושבים להיפטר מצרת הזבובים פניתי למומחה: הזבובים מתקיימים בדרך כלל בעונה החמה של השנה- בישראל כמעט כל השנה היא עונה חמה, לכן אנחנו סובלים המון מהם, כי הם מתרבים בטמפרטורה גבוהה יחסית. את הביצים שלהם הם מקוננים בלשלשת של עופות ריקבון אורגני ובתעלות ביוב.

גם לאשפה ורטיבות הזבובים נמשכים, לכן מומלץ ביותר להשאיר סביבה נקייה עם פחות זבל אורגני לידכם. רימות הזבובים מתפתחות באשפה ובמצבורי זבל, וכן גם בצואת חיות ואפילו בצואת אדם.

על פי המשרד להגנת הסביבה: אשפה ביתית: יש להציב מכלים וכלי קיבול בעלי מכסה ולמנוע גלישת אשפה החוצה. יש להתאים את גודל ומספר המכלים לכמות האשפה. באזורים חמים יש להקפיד על פינוי האשפה פעמיים בשבוע לפחות. בעת ריקון המכלים יש להסיר, באמצעות שטיפה או כל דרך אחרת, את המשקעים שהצטברו בתחתית המכלים או לרססם בחומר קוטל זבובים. בקרבת המכלים רצוי להציב מלכודות פיתיון לזבובים בוגרים.

הסברה לתושבים: חיוני להסביר לתושבים, ולפקח ולאכוף במידת הצורך, שיש להקפיד לרכז את האשפה אך ורק במכלים הסגורים. כמו כן יש לידע את התושבים שכל הצטברות של חומר אורגני לח כגון ערמות עומדות של גזם ופסולת גינון, וכן זבל רטוב שמיועד לזיבול הגינה עלולים להוות מוקד להתפתחות זבובים.

עירייה מכובדת שלי כמה שקיות תלויות על גדר לא יפתרו לנו את הבעיה. בבקשה תפעלו.

מלכודות קטנות שאמורות לפתור את הבעיה הגדולה

מלכודות קטנות שאמורות לפתור את הבעיה הגדולה

[custom_pixel_js_code]