וועדת השרים אישרה: יום לאומי לציון העלייה לארץ

ח"כ מיקי זוהר יוזם החוק: "העלייה ארצה מכל קצוות העולם מוכיחה דבר אחד: עם אינו יכול להיות כובש בארצו"

חכ מיקי זוהר

חבר הכנסת, מיקי זוהר

וועדת השרים לחקיקה אישרה את הצעת החוק של חבר הכנסת מיקי זוהר "חוק יום העלייה" לקביעת יום לאומי לציון תרומתם של העלייה והעולים למדינת ישראל. מטרת החוק היא לחזק את חשיבות העלייה בעבר, בהווה ובעתיד כבסיס לקיומה של מדינת ישראל ולזכות ההיסטורית על אדמת הארץ. יום העלייה יצוין ביום י' בניסן, בו על פי המסורת, צלח יהושע בן נון את נהר הירדן יחד עם כל בני ישראל- אירוע הנחשב כעלייה הראשונה לארץ ישראל.
יום העלייה יצויין באמצעות אירועים ודיונים מיוחדים בכנסת, בממשלה בצבא ובמערכת החינוך.

ח"כ מיקי זוהר אמר היום: "העלייה ארצה מכל קצוות העולם מוכיחה דבר אחד: עם אינו יכול להיות כובש בארצו. העלייה היא סמל להיסטוריה היהודית שבה היהודים קיימו את חייהם בארץ ישראל, גורשו ממנה, אך לא זנחו אותה לרגע וחזרו אליה, לביתם ההיסטורי, כחלק מהפלא הציוני והלאומי. ציון יום העלייה כיום לאומי נועד להטמיע ולחזק את זכותו ההיסטורית העם היהודי על ארץ ישראל, כעם שקיבל את הארץ לפני אלפי שנים ושב אליה בהמוניו עם הקמת מדינת ישראל"

ח"כ אברהם נגוסה יו"ר וועדת העלייה הקליטה והתפוצות של הכנסת בירך על אישור החוק: "מדינת ישראל ציינה השנה שיא של כל הזמנים בעלייה יהודית וכן קיבלה החלטה היסטורית לאפשר עלייתם ארצה של שארית יהודי אתיופיה. אל לנו להסתפק בכך, עלינו להגביר את קצב העלייה לישראל מארבע כנפות הארץ מצד אחד ומצד השני לשפר את אופן קליטתם של העולים. לשם כך קמה המדינה וזה מה שיבטיח את עתידה כמדינה יהודית ודמוקרטית".

כתבות נוספות:  מחמאות לעובדי העירייה הנהדרים