התנדבות בקהילה, כנס פתיחה ביוזמת תיכון רבין

השבוע באווירה חגיגית, בספריית בית הספר, פתחנו את התוכנית השנתית "מעורבות חברתית והתפתחות אישית".תוכנית זו מהווה תנאי לקבלת תעודת בגרות ומיועדת לתלמידי כיתות י'-יב'. מורכבת מלמידה והתנדבות במעגלים חברתיים מתרחבים, החל מערנות ואכפתיות לסובב אותנו, דרך השתתפות ועשייה חברתית למען האחר ולמען הסביבה בקרית גת.

אילנה גז מנהלת בית הספר ברכה את התלמידים ומיכל גבאי רכזת מעורבות חברתית הציגה את התוכנית וחשיבותה הערכית ברמה האישית והקהילתית. ביום זה הגיעו נציגים ממספר מקומות התנדבות בעיר, כדי להציג בפני התלמידים את האפשריות והייחודיות של כל מקום ומקום.
הגיעו נציגים של פרויקטים שונים ותנועות נוער כמו: הצופים, "שחקים", "כנפיים של קרמבו", פרויקט חדש "באים מאהבה" -מועדונית לילדים עם צרכים מיוחדים, פרויקט c-teen פרויקט עולמי להתנדבות מגוונת בקהילה,נציג משטרה עם פרויקט של תלמידים למען קשישים ועוד.
התלמידים גילו עניין רב בחשיפה למקומות ההתנדבות וסיכמו את המפגש: "שמחתי לפגוש את הנציגים השונים ,קיבלתי רעיונות להתנדב במקומות שלא הכרתי קודם ובעיקר החשיפה למקומות ההתנדבות חידדה לי כמה חשוב להתנדב מכמה בחינות: ראשית אתה נותן וגם מקבל, מתהלך עם הרגשה טובה בלב שעזרת ותמכת בקהילה שבה אתה חי. בנוסף זו הזדמנות נהדרת ללמוד על מקום ההתנדבות ותפקידו בקהילה וליהנות מנתינה שמובילה אותנו לקבלת תעודת בגרות חברתית ערכית"